Kayseri Haber / Gündem / Gültepe Mahallesi’nde Bir Eve Yapılan Operasyonda 1.700 Yıllık Kral Mezarı Bulundu!

Gültepe Mahallesi’nde Bir Eve Yapılan Operasyonda 1.700 Yıllık Kral Mezarı Bulundu!

Kayseri’de bir eve operasyon düzenleyen polis ekipleri, evin içerisinde yer almakta olan tünelden şüphelendi. Şüphelenmelerinin ardından incelemeler yapan polis ekipleri, lahit (kral mezarı) ile karşı karşıya geldi.

Kral mezarında incelemelerde bulunan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Önem seviyesi yüksek bir eser olduğunu düşündüğünü paylaştı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla gerçekleştirilen bir soruşturma dahilinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, saatler sabahın erken vakitlerini gösterirken, Gültepe Mahallesi’nde bir eve operasyon düzenledi.

Evde arama yapan polis ekipleri, evin içerisinde karşılaştıkları tünelden şüphelenerek inceleme yaptılar. Tünelin çıktığı yere kadar takip eden polis ekipleri, karşılarında bir kral mezarı (lahit) gördü.

Ortaya çıkarılan kral mezarı üzerinde birtakım incelemeler yapan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’da kazı alanına gelerek olaya yönelik detaylı bilgi aldı. Hemen ardından açıklamalar yapan Kamçı, bulunan eserin önemli olduğunu düşündüklerini aktarırırken, Kral mezarının Roma dönemine ait olduğunun söylendiğini ve 1.700 yıllık geçmişinin olduğunu belirtti. Burasını kontrol altına alacak olduklarını belirten Kamçı, Emniyet Teşkilatı yetkililerinin alanda nöbet tutacak olduklarını, yarın ise kral mezarının kapağının açılacak duruma getirileceğini iletti.

Vali Kamçı, polislerin 4 gözü 4 kulağı olduğunu, orada gizli bir dehlizin var olduğunu düşündüklerini ve operasyon düzenlediklerini, buranın üstünün toprak olduğunu ve yeni açıldığını, polislerin dikkatli çalışması sonucu tesadüfen 1700 yıllık mirasın bulunmasının çok büyük başarı olduğunu iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir