Kayseri Haber / Gündem / Gözler MYK ve Bakanlar Kurulu Revizyonuna Çevrildi!

Gözler MYK ve Bakanlar Kurulu Revizyonuna Çevrildi!

AKP’nin olağanüstü kongresinde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ile başlayan değişiklik gözleri, MKYK içerisinden Genel Başkan Tayyip Erdoğan aracılığıyla seçilecek Merkez Yürütme Kurulu’na, ve Bakanlar Kurulu revizyonuna çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’de değişim sürecine geçen gün meydana gelen olağanüstü kongreyle birlikte başladı. Öncelikle 4 adet genç isim, AKP yönetiminde önem seviyesi yüksek görevlere getirildi. Üniversite öğrencileri Rumeysa Kadak ve Yasemin Atasever, partinin en üst karar organı olarak ön plana çıkan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’na seçildiler. AKP Gençlik kollarından İsa Sinan Göktaş’da aynı şekilde MKYK’ya girdi. Gençlik kollarında bulunan Taha Aydan’da Merkez Disiplin Kurulu’nda görev yapmak için getirildi. 4 ismin ortak noktası ise İstanbul teşkilatları ile bağlantılarının bulunmaları.

Olağanüstü kongrede 50 üyesi bulunan MKYK’nın yaklaşık olarak %40’ını yenileyen Erdoğan’ın bu hafta içinde MKYK’yı toplayarak, başkanlık etmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Erdoğan, bu toplantıda MKYK’dan genel başkanın A takımı olarak nitelenen MYK’ya üye belirleyecek.

MKYK’ya giremeyen genel başkan yardımcıları Şaban Dişli ve Yasin Aktay’ın ise geneş başkan yardımcılığı şansları yok. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un MKYK’ya girmesi, MYK için işaret olarak değerlendirilmekte. MYK Üyeleri olan Abdülhamit Gül, Fatih Şahin ve Cevdet Yılmaz’ın yerlerinde duracak olmaları öngörülürken, MKYK’ya giren eski Bakan Mahir Ünal’ın da MYK’ya seçilme olasılığı konuşuluyor.

 

İlginizi Çekebilir

Alacak Verecek Davası Kanla Bitti!

Olayda bir can kaybı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir