Kayseri Haber / Teknoloji / Google’ın Asistanı Artık iPhone’da da Yerini Alacak!

Google’ın Asistanı Artık iPhone’da da Yerini Alacak!

iPhone 4S’ten bu yana içerisinde Siri adı verilen sesli asistanı barındıran iPhone’lar da artık Google Asistan sahibi olacaklar. Bir yazılım geliştirme paketiyle birlikte (SDK) artık başka cihazlara yönelik de Google Assistant kullanma imkanı veriliyor. Tıpkı Siri’de olduğu gibi tüm ödemeler asistan üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Google’ın Amazon Echo’ya rakip bir şekilde hazırladığı akıllı hoparlörü Google Home, trafik, hava durumu, takvimle ilgili bilgi verip tüm sorulara cevap üretiyor. Artık Spotify, SoundCloud tarzındaki yazılımlar ve Bluetooth cihazları desteklemekte olan Home, eller serbest sesli arama özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Google Home ile telefonu eşleştirmek de artık mümkün kılınacak. Yeni Home, ABD’nin ardından bu yaz döneminde İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya ve Japonya’da da satılacak.

Yapay zekadan bir hayli etki altında kalan bir diğer uygulama ise Google Photos olarak ön plana çıktı. 500.000.00’dan fazla aktif kullanıcıyı bünyesinde barındıran uygulama, artık fotoğraflarda yer alan arkadaşları tanıyacak ve onlarla fotoğrafı paylaşmayı çok kolay bir hale getirecek. Bu şekilde fotoğraf paylaştım mı? derdi ortadan tamamen kalkacak.

Ayrıca fotoğraf kütüphanelerini paylaşmak, bir kişiyle paylaşmak üzere fotoğraf çekmek tarzında var olan özellikler de yazılım bünyesinde toplandı. Buna ek olarak ABD’de fotoğraf baskısı yaptırmak da mümkün hale gelecek. 40 adet en iyi fotoğrafı karton veya cilt kapaklı bastırmanın fiyatı ise sırasıyla 9.99 $ ve 19,99$ olarak belirlendi.

İlginizi Çekebilir

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Kutsal Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde ezan vakitlerinin yanında aynı zamanda İslami yaşama ilişkin günlük hayatta işinize yarayacak 5 alternatif iPhone uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir