Kayseri Haber / Teknoloji / Google, I/O 2017’de Yeni Ürünlerinin Tanıtımını Gerçekleştirdi!

Google, I/O 2017’de Yeni Ürünlerinin Tanıtımını Gerçekleştirdi!

Şirketin CEO’su Sundar Pichai, Google’ın Youtube, Google Maps, Google Arama, Gmail gibi her birinin 1.000.000.000 kullanıcıdan daha fazla kullanıcıya sahip 7 farklı plaformu olduğunu iletti. Pichai, Android’in ise aylık olarak 2.000.000.000’dan fazla aktif kullanıcısının var olduğunu ve bir teknoloji platformu için bunu ilk defa sektörde kendilerinin gerçekleştirdiklerini vurguladı.

İlk sunumda bu platformların artık iş aramak için de kullanılabilecek olduğunun farkına vardıklarını ileten Pichai, Google Fot Jobs (İş İçin Google) adlı girişimin kategorilere göre sonuca ulaşacağını belirtti. İnternet aramasıyla artık iş bulma imkanının var olacağını ileten Pichai, Tanıtımda ilgi çeken yeniliklerin altında yapay zekanın bulunmasının ise dikkat çekeceğini kaydetti.

Kamera telefonun gözü olacak. Google Lens bu çerçevede bunun ilk örneği olarak faaliyete geçiyor. Kameranın doğrultulduğu nesnelerin ne olduğunu direkt olarak anlayacak söz konusu Lens, buna göre yapılabilecek tüm hareketleri de öngörebilecek. Örnek olarak, evde bulunan modemin seri numarasına Lens doğrultulduğu takdirde buna bağlanacak olduğunu anlayacak ve bağlanacaktır. Bir mağazayı Lens’e tutarsanız, bu mağazanın puanı ve diğer tüm bilgilerini ekrana getirebilecek.

İlginizi Çekebilir

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Kutsal Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde ezan vakitlerinin yanında aynı zamanda İslami yaşama ilişkin günlük hayatta işinize yarayacak 5 alternatif iPhone uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir