Kayseri Haber / Kayseri / Girişimcilere 80 Bin TL Destek Ödülü

Girişimcilere 80 Bin TL Destek Ödülü

ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilcinin açılış konuşmasını yaptığı ”Benim İşim Girişim” yarışması ödül töreni Teknopark Konferans Salonu’nda toplandı. Törene, Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan, ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci ve  yarışmaya giren girişimciler katıldı.

ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilcinin açılış konuşmasında Türkiye’nin yeni girişimcilere ihtiyacı olduğunu söyledi, “ORAN Kalkınma Ajansı olarak girişimci özelinde çalışmalar yapmak bizim ana faaliyetlerimiz içerisindedir. Erciyes Teknopark’ta bu konuda Sera Kuluçka Merkezi’mizde yıllardır faaliyetlerde bulunuyor. Bizde girişimcilere daha farklı ufuklar açabilir miyiz diye Teknopark ile işbirliğine gittik ve bu yarışma organizasyonunu beraber düzenledik. Ülkemizin yeni girişimcilere ihtiyacı var. Girişimcilik her zaman destekleniyor. Her türlü ortamda da girişimciliğin öneminden bahsediyoruz ama bu yarışmanın şöyle bir özelliği var; teknolojik girişimlerdir. Bizim için normalde var olan şeylerin sayısının artırılması önemli ama sizin gibi teknoloji tabanlı fikirlerin girişime dönüştürülmesi fazla önem arz ediyor. Çünkü, biz şuanda ülkemizin teknoloji tabanlı üretime geçmesi için gerek hükümet olarak gerek kamu kurumları olarak gerekse bireysel iş adamları olarak uğraş veriyoruz. Bu yarışmada bu uğraşa bir nebzede olsa tuz kattıysa memnun oluruz” dedi.

Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan ise, girişimcilerin her zaman arkalarında olacaklarından ve Teknopark amaçları arasında girişimcilere destek olmakta olduğundan bahsederken şu sözleride ekledi.“Biz bu protokolü 3 ay önce imzaladık. Hayırlı bir iş için imza attığımızı düşünerek yola çıktık. İnşallah neticelerini de alacağız. Teknopark olarak amaçlarımız arasında girişimciliği desteklemek var. Bu çerçevede teknoloji tabanlı ürünler çıkarmak üzere fikirleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Bunu sağlamak içinde şuanda yürüttüğümüz faaliyetler var. Bunlardan biride Sera Kuluçka Merkezimizdir. Orada bin metrekarelik alanda ‘Bir fikrim var’ diyenlere yer temin ediyoruz. Eğer bu fikrin ürüne dönüşme kabiliyeti varsa da onu yatırımcı ile buluşturarak yer veriyoruz ve destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Projelerini hayata geçirmek için,  yarışmayı kazanan girişimcilere toplamda 80 bin TL’lik ödül verildi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir