Kayseri Haber / Gündem / Gaziantep’te 56 Kişinin Öldüğü Dava Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Görülecek

Gaziantep’te 56 Kişinin Öldüğü Dava Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Görülecek

20 Ağustos 2016 günü Gaziantep’te Besna ve Nurettin Akdoğan çiftinin kına gecesine yapılan IŞİD saldırısında canlı bombanın kendisini patlatması sonucunda 56 kişinin hayatını kaybettiği dava ile ilgili 11 kişi bugün Kayseri’de yargı önüne çıkacak.

Yargıtay kararıyla Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan davayı Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdi. Dava ile ilgili 20 klasör Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Ağırlıklı olarak terör olaylarına bakan Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesin de 56 kişinin hayatına kaybetmesine yol açan tutuklu sanıklar Mehmet Şahin Erğan, Mehmet Çalıkuşu, Ahmet Köşgeroğlu, Ali Çalıkuşu, Fadile Cebael, Hacı Polat, Hasan Uzun, Mehmet Karakurt, Abdurrahman el-Najjar’ın hakim karşısına çıkacak. Sanıklar Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs etmek, tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma veya el değiştirme, silahlı terör örgütüne üye olma gibi çeşitli suçlardan 4 ile 60 kez arasında değişen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile yargılanacak. Tutuklu Enes Karataş ve Yunus Sarı ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ suçundan 10 yıla kadar hapis istemi ile yargılanacak.

Gaziantep’te gerçekleşen saldırıda 10-14 yaşlarında canlı bombanın kendini patlatması sonucu 56 kişi hayatını kaybederken, 90 kişi ise yaralanmıştı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir