Kayseri Haber / Gündem / Gasp Ettiği Kişilere Kek Ismarladı, 17 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Aldı!

Gasp Ettiği Kişilere Kek Ismarladı, 17 Yıl 6 Ay Hapis Cezası Aldı!

Kayseri’de iddiaya göre, silah kullanarak gasp etmiş olduğu toplam 3 kişiyi silah yoluyla korkutup başka bir bölgeye getiren, ardından da getirdiği alanda cep telefonlarını gasp eden Furkan Polat (24), 2 farklı suçtan toplam olarak 17 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Furkan Polat’ın silah yoluyla gasp etmiş olduğu 3 kişiye kek ısmarlamış olduğu iddia edildi. Söz konusu olay, 26 Ekim 2016’da gerçekleşmişti. Olay yeri Merkez Melikgazi İlçesine bağlı olan Konaklar Mahallesi, Bağcı Sokak’ta gelişti. 3 kişi, Göktürk D. , Zabit B. ve Habip G.’nin içerisinde bulunduğu arabaya binen Polat, iddialara göre silahla 3 kişiyi tehdit ederek araçta o an bulunan kişilerin cep telefonlarını elinden aldı.

O sırada direksiyonda bulunan Zabit B.’ye arabayı Kayseri OSB tarafına sürmesini söyledi. Polat, ardından bir benzinliğe girdirdi benzin aldı ve arabadakilere kek ısmarladı. Ardından OSB’de bir fabrika bekçisiyle muhataba girdi. Polat, eve dönerken suç üstü araba üzerinde yakalandı. Furkan Polat, emniyette olan sorgusunun sonrasında çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Hakkında silahlı yağma suçundan dava açıldı.

Savunmasında “Cep Telefonu Satışı Amacıyla Gittim” Dedi

1’inci Ağır Ceza Mahkesinde işlenmekte olan dava neticesinde tutuklanan Furkan Polat ve avukatı mahkemede hazır bir şekilde durdu. Üzerine atılmakta olan yağmalama suçunu reddeden Polat savunmasını şu şekilde yaptı:

Silahının olmadığını ve silah taşımayı sevmediğini belirten Polat, Otomobil içerisinde olanlara cep telefonu satışı için gittiklerini, Ardından arabada yakıt olmadığını söyleyince yakıt aldığını belirten Polat, hepsine kek ısmarladığını söyledi. Ardından dediki, “Yakıt istasyonunda bulunanlara ‘gasp edildik der’ yardım isterlerdi. Organize Sanayi Bölgesi’nde yolun karşısında ben bekçi ile görüşürken çalışır vaziyetteki  otomobille de kaçabilirlerdi. 15- 20 dakika sonra geri mahalleye döndük.”

Mahkeme heyeti 2 tarafı da dinledikten sonra, Furkan Polat’a 3 kişiyi yağma suçundan ayrı ayrı 5’er yıldan 15 yıl, ruhsatsız silah taşımak suçundan da 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 17 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir