Kayseri Haber / Gündem / Fevziçakmak Mahallesi’nde Atatürk Sevgisinin Böylesi!

Fevziçakmak Mahallesi’nde Atatürk Sevgisinin Böylesi!

Çalıştığı işyerinin duvarlarını 10 yıl boyunca biriktirmiş olduğu Atatürk fotoğrafları ile baştan başa saran Durucan, Türkiye’nin, Atatürk’e ne denli büyük bir borcunun olduğunu belirtti ve Atatürk’ü sevmeyen kişilerin dükkana girmesini istemediğini aktardı.

Merkez Kocasinan İlçesi’ne bağlı Fevziçakmak Mahallesi sınırları içerisinde 14 yıldır odun ve kömür ticaretiyle iş hayatında olan Tahir Durucan’ın Atatürk’e olan sevgisini bilmeyen yok. Çalıştığı işyerinin duvarlarını boydan boya Atatürk resim ve fotoğrafları ile kaplayan Durucan’ın, Atatürk’e olan sevgisi, gören herkesin dikkatlerini topluyor.

İşyeri sahibinin, kendisine bu konuda destek verdiğini aktaran Durucan, Atatürk sevgisinin her insanın içinde olduğunu ve burasının Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu kapsamda Atatürk’ü sevmemenin saçmalıktan başka bir şey olmadığını belirtti.

Durucan, 10 yıldır günümüze kadar Atatürk resim ve fotoğrafları biriktirmiş olduğunu ve iş yerinin duvarlarını Atatürk fotoğraflarıyla donattığını aktarırken, Görmüş olduğu tüm Atatürk fotoğraflarını aldığını belirtti. Bu kapsamda ise Atatürk’ü gelen müşterilere, içeri bakanlara gösterdiğini ve soranlara Atatürk’ü anlattığını belirtti.

Gelenler, görenlerin bakıp mutlu olduğunu ve bu konuda büyük destek sağladğını aktarıyor. Atatürk Sevdasının çok başka bir şey olduğunu aktaran Durucan, Atatürk’ün son zamanlarda bazı çevreler tarafından yıpratılmak, unutturulmak istendiğinin de altını çizdi. Türkiye Cumhuriyeti varsa Atatürk ve arkadaşları sayesinde var diyen durucan, Savaşların kolay kazanılmadığının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir