Kayseri Haber / Gündem / FETÖ’den Yargılanmakta Olan Din Öğretmeni 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!
Judge holding gavel in courtroom

FETÖ’den Yargılanmakta Olan Din Öğretmeni 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Duman, cezaevinde geçirmiş olduğu 7 aylık süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Kayseri 2.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen dava kapsamında tutuklu olarak yargılanmakta olan 30 senelik Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ali Rıza Duman, İzmir 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı ve bu kapsamda ifadesini verdi.

Terör örgütü suçlamasını kesinlikle reddeden Duman, kendisinden terör örgütünün asla çıkmayacağını illa ki çıkacak bir şey varsa, oda terör örgütü mağduru olduğunu dile getirdi. Savunmasında Destoyevski’nin Suç ve Ceza adlı kitabından bölümler anlatmakta olan Duman’a mahkeme heyeti, silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan toplam 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Ali Rıza Duman, tutuklulukta geçirdiği süre ve verilen ceza miktarı göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Bugün öğlen saatlerinde yine FETÖ/PDY kapsamında, bağ evinde himmet toplantısı yapmakta olan 12 kişilik bir gruba baskın düzenlendi ve 12’side adliyeye sevk edildi. Kayseri’nin kenar mahallelerinde bağ evlerinde belirli aralıklarla toplanıp toplantı düzenleyen grup, iddialara göre cezaevlerinde FETÖ’den dolayı yatmakta olan mahkumların aileleri için para yardımı v.b. yardımlar topluyorlar.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir