Kayseri Haber / Gündem / FETÖ’den Tutuklu 4 Sanığa Tahliye Kararı!

FETÖ’den Tutuklu 4 Sanığa Tahliye Kararı!

Kayseri’de FETÖ/PDY terör örgütüne üyeliği bulunmaktan tutuklu olarak yargılanan bir tanesi kadın 4 sanığın tahliyesi yapıldı. Sanıklardan öğretmen olan Nesime Keysan, önceki duruşmada verdiği, “Kaldığımız FETÖ evlerine gelen erkek hocalar, paravan arkasında sohbet programı düzenledi” ifadesini bu kez kabul etmedi.

2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu olan sanıklar Nesime Keysan, Fatih Polat, Fırat Doğan ve Sezer Ak hazır şekilde bulundular. Silahlı terör örgütü üyeliği suçlamalarını reddeden tutuklu sanıklardan tahliyelerini istedi. Sanıklar arasında bulunan ve öğretmenlik yapan Nesime Keysan, savunmasında önceki duruşmada, Öğrencilik zamanlarında FETÖ evlerinde kaldığını ve mezun olduktan sonra FETÖ’ye bağlı olan Serhat Anafen dershanelerinde görev yaptığını belirtti.

Öğrencilik zamanlarında Yunus Serin ve Yahya Karadeniz evlere gelerek paravan arkasında sohbet yapıldığını, Fetullah Gülen’in bir gününün nasıl geçtiğini anlatmakta olduklarını belirtti. Üst abla Filiz Dursun’un AKP’ye oy vermemek için toplantı düzenlediği ifadelerini reddetti. Mahkeme heyeti, sanıkların kullandıkları iddia edilen ByLock adlı gizli mesajlaşma programı ve kriptolu haberleşme programının kullanılıp kullanılmadığının araştırılması amacıyla duruşmayı erteledi. Duruşma ertelenirken tutuklu sanıkların tahliyesine karar verildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir