Kayseri Haber / Gündem / FETÖ’den Tutuklanan 2 Polisin Davasına Devam Ediliyor!

FETÖ’den Tutuklanan 2 Polisin Davasına Devam Ediliyor!

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında görülmüş olan davada ByLock kullandığı suçlamasıyla yargılanmakta olan polis memurları Murat Yorulmaz ve Murat Yalim davada hazır olarak bulundular. Örgüte ait olan kriptolu mesajlaşma programı olan ByLock adlı programı asla kullanmadıklarını aktaran sanıklara mahkeme başkanı, söz konusu programın kullanım süreleri ve ortak rehber üzerinde kayıtlı oldukları isimlerle alakalı bilgiler sordu. Mahkeme başkanının sanıklara ilişkin 29 Aralık 2014 ve 10 Nisan 2015 tarihleri arasında 23 farklı gün içerisinde ByLock kullanmış, ortak rehberde de kaydın çıkmışsın demesinin üzerinde programı hala kullanmadıklarını iddia eden sanıklar, beraatlarını istediler. Mahkeme sanıkların tutuklu hallerinin devam etmesine karar verirken duruşmayı erteledi.

Geçtiğimiz haftalarda Kayseri’de bir bağ evinde Himmet toplantısı yaptıkları iddiasıyla 12 kişilik grup adliyeye sevk edilmişti. Söz konusu grup, örgütün hapishanede olan üyelerinin ailelerine maddi yardım toplamakla suçlanıyor. Aynı zamanda Kayseri’nin kenar mahallelerinde belirli gün ve saatlerde sürekli olarak farklı alanlarda toplanmakta olan grup, FETÖ soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilmişti.

Kayseri’de FETÖ’ye yönelik operasyonlar büyük bir hızla devam ediyor ve bu kapsamda kuş uçurtulmuyor denilebilir.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir