Kayseri Haber / Gündem / FETÖ’cü 3 Öğretmen 6’şar Yıl 3’er Ay Hapis Cezası Aldı!

FETÖ’cü 3 Öğretmen 6’şar Yıl 3’er Ay Hapis Cezası Aldı!

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması soruşturması çerçevesi dahilinde tutuklu olarak bulunmakta olan 3 adet öğretmen, yargılanmış oldukları mahkeme aracılığıyla Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçu kapsamında toplam olarak 6 şar yıl 3 er ay hapis cezası yediler. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında işlenen davada, birkaç suçtan yargılanan öğretmenlerin suçları şu şekilde: “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” “Örgütün Kriptolu İletişim Programı ByLock’u Kullanmak” olarak 2 tane. Bu suçlarla hakim karşısına çıkan öğretmenler Davut Tek, Murat Sukut ve Şaban Sağıroğlu üzerlerinde bulunan tüm suçlamaları reddettiler ve tahliyelerini istediler.

Mahkeme heyeti ise yargılama sonucunda tutuklu olarak yargılanan 3 adet öğretmene silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Bir başka duruşmada ise yine Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması silahlı terör örgütüne üye olma suçu kapsamında yargılanmakta olan polis memurları Mehmet A., Mehmet A. ve öğretmen Ayhan B. cezaevinde yattıkları süre dikkate alınarak tahliye edildiler.

Kayseri’de FETÖ soruşturmaları hız kesmeden devam ediyor bu kapsamda neredeyse her hafta 3 dava görülüyor. Haklı veya haksız direkt olarak ortaya çıkıyor. Bu çerçeve dahilinde cezaevlerinin doluluk oranı arttığından dolayı herhangi bir süre içerisinde gündeme affın gelmesi söz konusu olabilir.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir