Kayseri Haber / Kayseri / FETÖ Toplantısı değil Kayseri oturması

FETÖ Toplantısı değil Kayseri oturması

Bağ evlerinde, fetö terör örgütüne yardım ve örgüte üye olmak suçlarından içeri alınan 6 kişinin 3’ü tahliye edildi.

Sohbet imamı olduğu düşünülen H.Y  ”FETÖ Toplantısı değil Kayseri oturması yapıyorduk”dedi.

2 Mart 2017’de Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, örgütün il yapılanmasında görev alan bazı kişilerin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bağ evlerinde gizlice sohbet ve himmet toplantıları düzenlemeye devam ettikleri, özellikle cezaevinde bulunan örgüt mensuplarının ailelerine maddi destekte bulunmak adına yardım topladıklarını tespit etti. Bu kapsamda düzenlenen operasyonda, “oturma imamları” oldukları iddia edilen H. Y. ve M.B. ile kentte esnaf olan M.A, A.A, H.A.D., M. A, M.A., S.A., F.G., İ.Ş., İ.Y. ve A.K., bağ evinde toplantı halindeyken yakalandı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar S.A., A.K., M.B., İ.Y., İ.Ş., H.Y. ve tutuksuz sanıklar M.A., A.A., M.A. H.A.D., M.A. ve F.G’ nin avukatları hazır bulundu.

Yaklaşık 2 saat süren davada Cumhuriyet Savcısı tutuklu olan sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti. Tutuklu sanıklar ile avukatları Savcı’nın ara mütalaasında tutukluluğa ilişkin savunma yaptı.

Savunma yapan sanıklar, FETÖ toplantısı olmadığını aksine Kayseri oturması olduğunu iddia ettiler. Sanıklardan H.Y. sohbet imamı olmadığını, by lock adlı programı da kullanmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti, verdiği ara kararda S.A., A.K. ve İ.Y.’nin tahliyesine, M.B., İ.Ş. ve H.Y.’nin tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için Mart ayına erteledi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir