Kayseri Haber / Gündem / FETÖ Operasyonu: 22 Gözaltı!
KAYSERİ'DE SÜRDÜRÜLEN FETÖ/PDY SORUŞTURMASI ÇERÇEVESİNDE, ÖRGÜTÜN HABERLEŞME AĞI OLAN BYLOCK PROGRAMINI KULLANAN 27 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI ÇIKARILDI. YAPILAN OPERASYONDA 27 KİŞİDEN 22'Sİ YAKALANIRKEN, DİĞER ŞAHISLARIN YAKALANMASI İÇİN BAŞLATILAN ÇALIŞMA SÜRDÜRÜLÜYOR. (İHA/KAYSERİ-İHA)

FETÖ Operasyonu: 22 Gözaltı!

Yapılan operasyon çerçevesinde 27 kişiden 22’si yakalanırken, diğer geriye kalan 5 şahsın yakalanması için başlatılmış olan çalışmalar devam etmekte. Alınan bilgiler neticesinde Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması soruşturması dahilinde, tarafından İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri ve Halk Sağlığı’nda iş hayatını devam ettirmekte olanları ve ihraç edilen Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması üyelerinin aktif bir şekilde kullandığı kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullandıklarının belirlemesi kesinleştirilmiş 27 şahsa yönelik gözaltı kararı çıkarıldı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından verilen gözaltı kararının hemen sonrasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gözetlemesinde operasyon başlatılmış olduğu ve toplam olarak 22 kişinin apar topar yakalaması gerçekleştirirken, 27 kişiden geriye kalan 5 kişinin arama çalışmalarının devem etmekte olduğu bildirildi.

Hakkında gözaltı kararı çıkan söz konusu 5 şahsın arama çalışmaları devam ediyor, arama sonrasında bulunduklarında diğer 22 şahıs gibi onlar da direkt olarak gözaltına alınacaklar.

Fetö soruşturması kapsamında Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesin’de bugün görülen FETÖ imamı olarak bilinen eski öğretmen B.E’ye 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Bu kapsamda suçlamaları reddetse de kendisine yönelik delil ve kanıtlar bu suçunu sabit kaldı ve tutuklu haline karar verildi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir