Kayseri Haber / Gündem / FETÖ İmamı Olan Öğretmen 7 Yıl 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

FETÖ İmamı Olan Öğretmen 7 Yıl 6 Ay Hapis Cezasına Çarptırıldı!

Kayseri 2.Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında görülen dava sonucunda tutuklu olarak yargılanmakta olan sanık öğretmen B.E. ve sanığın avukatı hazır bulundu. Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilmiş olan ve evinde yapılan aramalar sonucunda Fetullah Gülen’e ait vaazlar çıkan eski öğretmen B.E., 185 gündür tutukluydu. Bu kapsamda bunu ileterek, suçsuz olduğuna dair yemin etti.

Toplantılar kapsamında CHP’ye oy istemiş olduğunu yalanlayan sanık, Tahliyesini istediğinin altını çizdi. Önceki celse dinlenen tanık O.D. ise Fetullahçı Terör Örgütü oturma toplantıları kapsamında eski öğretmen B.E’nin imamlık yaptığını ve bu kapsamda dini sohbetler yaptıklarını, sohbetin son 10 dakikasında ise Fetullah Gülen’e ait olan Bamteli adlı videoyu izlettiğini, hemen sonrasında ise seçim zamanlarında CHP lehine oy istemiş olduğunu belirtti.

Tanık O.D., aynı zamanda sohbet sonrasında sanığın, gönlünüzden ne geçerse repliği altında himmet toplamakta olduğunu da belirtti. Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda, sanık eski öğretmen B.E’nin suçunun sabit olduğu gerekçesini göstererek, Silahlı Terör Örgütü Üyesi olma suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir