Kayseri Haber / Asayiş / Faili Meçhul Hırsızlık Olayı Bakın Nasıl Çözüldü!

Faili Meçhul Hırsızlık Olayı Bakın Nasıl Çözüldü!

İncesu Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri aracılığıyla 20 Aralık 2017 tarihinde İncesu ilçe sınırları dahilinde yer alan Hamurcu mahallesi gölet alanı yapım şantiyesinde meydana gelen toplam 800 litre mazot hırsızlığını aydınlatmaya yönelik geniş ve kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda olay yerinde bulunan ayak izlerinden yola çıkan jandarma ekipleri, 21 Aralık 2017 günü yine mazot hırsızlığından yakalanan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Ali H., Hayati Ç. ve Ahmet P.’nin ayakkabılarını alarak Olay Yeri İnceleme ekiplerine teslim etti.

Olay Yeri İnceleme ekiplerinin ayakkabılar üzerinde yaptıkları incelemeler büyük bir hızla devam ederken konuyu araştıran Jandarma ekipleri de mazot hırsızlığında kullanılan 38 Plakalı kiralık olan aracın tüm uydu kayıtlarını inceleme altına aldı.

Yapılan incelemeler sonucunda aracın, mazot hırsızlığının yapıldığı alanda yaklaşık olarak 30 – 40 dakika boyunca durduğunu ve ardından olay yerinden ayrıldığı tespit edildi. Olay yeri inceleme ekipleri tarafından ayakkabılar üzerinde yapılan çalışmalarda ayak izinin hala tutuklu bulunan Hayati Ç.,’ye ait olduğu tespite dildi.

Jandarma ekipleri tarafından aydınlatılan mazot hırsızlığı olayıyla ilgili olarak Hayati Ç. hakkımda hazırlanan tüm evraklar Cumhuriyet Savcılığı’na teslim edildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir