Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Esnaflar İçin Yapılan 840 Konutun Temeli Atıldı!

Esnaflar İçin Yapılan 840 Konutun Temeli Atıldı!

TOKİ ile KESOB işbirliğinde yükseltilecek olan toplam 840 konutun temel atma töreni gerçekleştirildi. Melikgazi ilçe sınırlarında Beyazşehir Bölgesi üzerinde inşa edilecek olan 840 konutun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Beyazşehir Bölgesinde konumlandırılacak olan konutların temel atma töreni kapsamında açılış konuşması yapan KESOB Başkanı Ahmet Övüç, esnaf ve sanatkarları konut sahibi yapmaya karar verdiklerini ve bunun adına gerekli olan girişimleri yapmış olduklarının altını çizerek, Yönetim olarak göreve başladıkları an itibariyle esnaf ve sanatkarlara ilişkin yürütülmekte olan çalışmalar kapsamında, esnaf ve sanatkarın konut ve işyeri ihtiyaçlarının varlığını tespit ettiklerini belirtti.

Bundan dolayı dünyada mekan ahrette iman diyerek yola çıktıklarını ve dünya mekanı olmayan esnaf ve sanatkar ile yanında çalışan herkese konut sahibi yapmayı arzuladıklarını ve kararlarını verdiklerini belirtti.

Bu kapsamda TOKİ’ye birkaç kez gidip esnaf ve sanatkarlar için değişim, dönüşüm projesi yapmalarını ve yalnızca ev ve işyeri kapsamında değil direkt olarak hayatlarında değişmesinin gerekli olduğunu iletmiş oldukları raporda belirttiklerini aktardı.

Çalışmalar kapsamında TOKİ’nin, Sosyal konut projesine onay verdiğini belirten Övüç, Bu noktada emeği geçen, desteği bulunan herkese yüksek teşekkürlerini aktardı.

Temel atma töreninde konuşma gerçekleştiren AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş ise Türkiye’de kentleşme kapsamında Kayseri örneğinin birçok yerde gösterildiğini belirtti ve Buranın gelişim noktasında tüm Milletvekillerinin yaptıkları gayretler beraberinde 836 konutun temelinin atılmasının çok güzel bir olay olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir