Kayseri Haber / Gündem / Eski Okullarından Otistik Çocukların Eğitim Gördüğü Malzemeleri Çaldılar!

Eski Okullarından Otistik Çocukların Eğitim Gördüğü Malzemeleri Çaldılar!

Daha önceden okumakta olduğu iddialar arasında yer alan okula giren 25 yaşında olan D.G ve 31 yaşındaki arkadaşı F.A, hırsızlık amacı güderek giriş sağladığı okuldan toplam 100.000 TL’lik televizyon, bilgisayar, org ve dizüstü bilgisayarları çaldı. Hırsızlar, polis aracılığıyla çaldıkları araç – gereçlerle birlikte yakalandılar.

Olay, Kocasinan İlçesi sınırlarında olan Erkilet Dere Mahallesi, Bülbülpınarı Caddesi’nde bulunmakta olan Şehit Yiğit Can Çiga Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde gelişti. Söz konusu okulda olay yeri inceleme yapan polisler, çalınan malzemelerin otistik çocukların eğitimi için kullanıldığını öğrenince Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri özel bir ekip kurdu.

Polisler, yapmış olduğu hassas ve titiz çalışmalar sonucunda hırsızlık sanıklarından biris olan 31 Yaşındaki F.A’nın okulda yürürken bıraktığı ayak izleri sonucu giymiş olduğu ayakkabının nasıl bir şekli olduğunun incelemesini yaptı. Polis ekipleri, hırsızlığa okulda önceden eğitim gören D.G’nin de katılım gerçekleşterdiğini aktardı.

Evlerine yapılmış olan operasyon sonucunda 2 şüphelinin şehir dışına kaçış yaptığı tespit edildi. Ardından orta ağır düzeyde zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitiminde kullanılmakta olan 1 org, kurusıkıdan bozma tabanca, metamfetamin adlı uyuşturucu, esrar ve tüfek ele geçirildi.

Olaydan bir kaç gün sonraysa şehir dışından zorunlu dönüş yapan 2 hırsız, kurulan özel ekip aracılığıyla kıskıvrak yakalandı. Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulandılar ve sorgulama sırasında yaptıkları suçu kabul ettiler. Ardından Adli Tıp’a getirildiler ve sağlık kontrolüne girdiler. Yakalanan iki hırsızın da işsiz olduğu belirlendi. Hırsızlardan birisi ise fotoğraf alan gazetecilere “Asıl hırsız yanımda yüzünü kapatan kişidir” ifadelerini kullandı. 2 şüphelide, adliyeye sevk edildi.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir