Kayseri Haber / Eğitim / ERÜ’de Tıp Bayramı!

ERÜ’de Tıp Bayramı!

Sabancı Kültür Sitesi kapsamında yapılan törene katılım gerçekleştirenler arasında, Vali Yardımcısı Hüseyin Nail Anlar, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Melikgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu,Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan ile çok sayıda öğretim üyesi ve üniversite öğrencisi katılım gerçekleştirdi.

Saygı duruşunun ve okunan İstiklal Marşı’nın sonrasında başlayan törenin açılış konuşmasında kendini gösteren Kayseri Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Erişilebilir sağlık hizmetinin, her bireye yönelik insan olmaktan ortaya çıkan ve Anayasayla sabitlenmiş temel hak ve ihtiyaç olduğunu belirtti. Per, sosyal devlet ilkesinin gerektirdiği gibi, statüsü, mezhebi, dini, dili, ırkı ne olursa olsun herkesin belli standartlar çerçevesinde etkin, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir sağlık hizmetinden faydalanabileceğini aktardı.

Sağlık hizmetlerinin Türkiye üzerinde en üst seviyeye çıkarılması adına fedakar bir şekilde çalışma yürüten, insanı yaşatmayı ve insanın acısını dindirmeyi amaç edinmiş olan bu kutsal, saygın ve çok onurlu mesleği büyük özveriyle gerçekleştiren ve hakkıyla mesleğini yapan tıp çalışanları ve doktorların tıp bayramını kutladığını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir