Kayseri Haber / Gündem / Erciyes’te Ziynet Sali Fırtınası!

Erciyes’te Ziynet Sali Fırtınası!

Konser’de söz konusu olan isim Ziynet Sali olarak ön plana çıktı. Popüler müziğin ünlü isimleri arasında yer alan Ziynet Sali, Dünya Snowboard Kupası’nın hemen sonrasında Erciyes’te fırtına estirdi. Sanatçı çok sevilen şarkılarıyla birlikte adeta sahneyi yıktı geçti. Erciyes’te bulunan kayakseverler konseri büyük bir hayranlıkla takip ederken, konsere katılım 1000’in üzerindeydi.

Ziynet Sali Kimdir?

Ziynet Safter Sali, Sahne adıyla Ziynet Sali, 29 Nisan 1975 tarihinde Girne Kıbrıs Türk Federe Devleti’nde doğmuştur. Seslendirmiş olduğu şarkılar aracılığıyla ün salan Kıbrıs Türkü müzisyeni Sali, Türkçe şarkıların yanında aynı zamanda yunanca şarkıları da seslendirmektedir.

Kıbrıs Türk Federe devletinde doğan Sali, Çok uzun zaman boyunca ailesiyle birlikte Londra’da hayatına devam etmiştir. Küçük yaşlarda gittiği Manchester’de 6 yaşına kadar yaşamış ve 1981 yılında Kıbrıs’a geri dönmüştür. Burada ilk, orta ve lise eğitimlerinde sona gelmiştir. Çocukluğundan beri müziğe ilgi duyan sali, müzik konusunda ilk adımı lise eğitimi sırasında Klasik Türk Müziği korosunda görev alarak atmıştır.

1994 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservaturatı bölümünü kazanıp İstanbul’a gelip, 1999 yılında 4. olarak üniversiteden mezun olmuştur.

 • Albümler
  Ba-Ba (2001)
  Amman Kuzum (2004)
  Mor Yıllar (2006)
  Herkes Evine (2008)
  Sonsuz Ol (2012)
  Bugün Adım Leyla (2014)
  No 6 (2015)
 • Sinema filmleri
  2007: Son Osmanlı Yandım Ali
  2008: Çılgın Dersane Kampta
  2014: Arkadaşım Hoşgeldin

Ziynet Sali’nin doğum adı Ziynet Safter Sali’dir şuanda 41 yaşındadır. Kanun çalmayı iyi ölçüde bilmektedir. 2000 yılından günümüze kadar aktif bir şekilde müzik hayatına devam etmiştir. 2001 ila 2004 yılları arasında Dost müzik şirketinde çalışıp, 2004-2008 yılları arasında ise Zorba ile çalışmıştır. Sonrasında ise 2008 yılından günümüze kadar DMC’de çalışmaktadır. Aynı zamanda şuanda DMC’nin yanında GNL Entertainment’le beraber de çalışma yürümektedir.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir