Kayseri Haber / Kayseri / Erciyes’te Soğuğa Meydan Okuyacaklar!

Erciyes’te Soğuğa Meydan Okuyacaklar!

Yılın en soğuk ve en havalı havuz partisi olan Red Bull Jump and Freeze, 12 Şubat 2017 Pazar günü Erciyes Kayak Merkezi Tekir Kapı’da yapılacak.

Kış sporlarıyla birlikte eğlenceyi yanyana koyan söz konusu yarışma kapsamında, yarışmacılar kendilerinin tasarladığı kostümlerle, oluşturulan buzdan daha soğuk havuza atlayacaklar. Bu çok soğuk havuza en havalı atlayışı gerçekleştiren kişi jüriyi etkileyecek. Müge Boz, Yunus Günçe, Merve Oflaz, Ferman Akgül ve Toprak Rozgatlıoğlu katılımcıların yaklaşık olarak -20 derecede performanslarına yönelik değerlendirmeler yapacak.

Kış sporlarının yanına ek olarak eğlenceyi dahil eden söz konusu yarışma Red Bull Jump and Freeze 12 Şubat 2017 Pazar günü Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş.’nin sponsorluğuyla yapılan etkinlik kapsamında yarışmacılar eğlenceli kostümlerle ilk olarak kayak yapacaklar, kayakdan sonra oluşturulan rampadan uçuş sağlayıp soğuğa aldırmadan buz gibi su dolu havuz içerisine atlayış gerçekleştirecekler. Soğuğa meydan okuyacaklar.

Yarışmacılar, yalnızca snowboard veya kayak ekipmanlarıyla değil, 50 metrelik pistte kayarak rampadan atlayabilecek tüm malzemeleri ekipman olarak kullanabilir. Katılımcılar kendi tasarladıkları eğlence yüklü kıyafetlerle piste çıkış sağlarken, buz gibi suyla bir araya gelmeden önce yapabilecekleri en iyi atlayışı yapacaklar.

Kendisine özel ve özgün olan kostümlerle rampadan uçuş sağlayıp ardından buz gibi suya dalış yapan yarışmacılar, Jüri üyelerini etkisi altına almaya çalışacak. Jüri üyeleri arasında Ferman Akgül, Müge Boz, Yunus Günçe, Merve Oflaz ve Toprak Razgatlıoğlu bulunuyor. Juri değerlendirmelerini yapacak. Kostüm seçimi, atlayış performansı ve seyircinin tepkisi Jürinin değerlendirmesine etki edecek. Yarışmada en yüksek puan sahibi olan yarışmacılara sürpriz ödüller var.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir