Kayseri Haber / Kayseri / Erciyes’te Kar Yağışı!
Erciyes'te Kar Yağışı Etkili Oldu

Erciyes’te Kar Yağışı!

Dünya Snowboard Şampiyonası’nın yapılacak olduğu söz konusu Erciyes Kayak Merkezi’nde kar yağışı etkisini gösterdi. Kayak Merkezi yetkilileri, kar yağışının devam ettiğini fakat havanın açık olduğunu ve kayak yapmaya herhangi bir engel oluşturmadığını, kayak yapma konusunda pistin elverişli olduğunu açıkladı.

Erciyes Kayak Merkezi’nin dünya kapsamında gerçekleştirilen bir organizasyona ev sahipliği yapmış olduğu bugün (4 Mart), kar yağışının sürpriz bir şekilde gerçekleştiğini aktaran kayak merkezi yetkilileri, sporcuları ve kayakseverleri Erciyes’e davet ettiklerini açıkladı.

Meteoroloji yetkilileri de Erciyes ve şehir kapsamında kar yağışının gün boyunca devam edecek olduğunu ve hava sıcaklığının ise 0 dereceyi göreceğine dikkat çekti ve bu kapsamda tahminlerini iletti. Hava sıcaklığının, güney kesimlerden gelmekte olan ılık hava akımının etkisiyle Pazar gününden itibaren Kayseri’de yükselecek olduğunu ve hafta içerisinde de 10 derecenin üzerinde seyredeceği bilgisini verdi.

Yapılacak olan söz konusu Dünya Kupası organizasyonu kapsamında toplam olarak 200’den fazla yabancı uyruklu sporcu bulunuyor. Kupa sonrasında, dünya şampiyonu olan kişiye Altın Küre hediyesi verilecek ve bu kapsamda Türk sporcular söz konusu küreyi Türkiye’ye kazandırmak için çok iddialı bir duruş sergiliyorlar.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir