Kayseri Haber / Kayseri / Erciyes’te Düzenlenecek Olan Dünya Snowboard Şampiyonası’nın Hazırlıkları Tamamlandı!

Erciyes’te Düzenlenecek Olan Dünya Snowboard Şampiyonası’nın Hazırlıkları Tamamlandı!

Erciyes Kayak Merkezi kapsamında 4 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan FIS Snowboard Dünya Kupası’na yönelik tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda. Bu kapsamda kayakçılar, Erciyes Dağı’nda antrenmanlara başlamış durumda. Pisti de tanımaya yavaş yavaş başlıyorlar.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılacak olan organizasyonla ilgili açıklamalar yaptı. 2016 yılından ve daha eski zamanlardan beri çok fazla ulusal anlamda etkinliğe mekan olmuş Erciyes’te Türkiye tarihinin ilk dünya kupasını yine Erciyes’te yaptıklarını belirtti.

2017 yılı içerisinde Uluslararası Kayak Federasyonu’nun, soru yönelttiğini aktaran Cıngı, Bu yıl dünya kupası yapacak mısınız? sorusuna, yapmak için gerekli tüm çabayı göstereceklerini belirttiklerini aktardı. Erciyes artık Kayseri’nin değil hem Türkiye’nin hemde dünyanın değeri olarak ön plana çıkıyor.

Bu kapsamda çalışmalar yürütüldüğünden dolayı, global anlamda ün salabilen ve bu kapsamda bu yüksekliğe ulaşabilecek sportif aktivitelerin önemini kavramış durumdalar. Bu kapsamda da çok büyük çalışmalar yapılmaktadır. Dünya kupaları düzenlenen olimpiyatlardan sonra en önemli organizasyonlar olarak bilinmektedir. Dünya kupası, dünya üzerinde o dal üzerin deki en iyi sporcuya verilmektedir. Snowboard’da 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da sporcular Erciyes’te buluşacak.

Boydak Holding Pazarlama Genel Koordinatörü Bilal Uyandık ise FIS Snowboard Dünya Kupası’nın ana sponsoruluğunu İstikbal Yatak adıyla üstlenmiş olduklarını belirtti ve bunun gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Bu sponsorluk işbirliğinin ise Kayseri’ye büyük değer katacağını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir