Kayseri Haber / Gündem / Erciyes’te 6 Saat Mahsur Kalan Genç Konuştu!

Erciyes’te 6 Saat Mahsur Kalan Genç Konuştu!

Kayseri Erciyes Dağı Hisarcık Mahallesi Eski Kale civarında yer alan bir vadide 6 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen 19 yaşındaki Orhan Karagöz’ün macera amacıyla tek başına dağda gezinti yaptığı belirlendi.

6 saat boyunca süren kurtarma çalışmaları sonrasında Erciyes Üniversitesi Hastanesi’ne kontrol amaçlı götülen genç, muayeneden geçirildi. Bordo Bereli asker olma hayali bulunan Karagöz’ün macera amacı güderek vadiye indiği belirlendi.

Dün 19:00 civarlarında Erciyes Dağı’nın yakınında yer alan bir vadide mahsur kalan genç, Kayseri’nin merkez Melikgazi İlçesi Germir Mahallesi’nde oturduğu belirlendi.

Operasyon başlamadan önce nereden yuvarlandığı belli olmayan bir taştan dolayı ölümden dönen genç, cep telefonundan hemen imdat çağrısında bulundu. UMKE, AFAD ve Turkuaz Kurtarma Ekipleri aracılığıyla toplam 6 saat boyunca devam eden çalışmalar sonucu kurtarıldı ve ekipe teşekkür etti.

Kurtaran ekiplere, sizler olmasaydınız ölürdüm diyerek sarıldı. Kurtulmak için vadiye inmesinin gerektiği düşüncesini kapıldığını aktaran Karagöz daha dik yamaç olduğundan dolayı inemediğini aktardı. Tekrar çıkmak istediğinde de geri çıkamadığını aktardı.

Büyükşehir Belediyesi Erciyes Dağı’na giden Karagöz’ün tarigeli otobüs seferiyle birlikte öğlen sonu Hisarcık Mahallesi Taşmekan çevresinde otobüsten indiği ve Macera olsun diye gidip özel kıyafet ve ayakkabısının bulunmaması sebebiyle yaklaşık 2.000 metre yükseklikte 6 saat boyunca uçurum kenarında kurtarılmayı beklediği saptandı.

Bordo bereli asker hayalinde olan gencin yaşadığı olaya yönelik polisin rapor tuttuğu, yapılacak olan soruşturma kapsamında Kabahatlar Kanunu neticesinde para cezası verilebileceği belirtdi. AFAD yetkilileri ise, tek başına yapılacak bu gibi gezilerde polis ve jandarmadan izin alınması gerektiğini ve güzergah bilgisinin verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir