Kayseri Haber / Eğitim / Erciyes Üniversitesi’nde “Ulusal Veteriner Kongresi” Başladı!

Erciyes Üniversitesi’nde “Ulusal Veteriner Kongresi” Başladı!

İletişim Fakültesi Konferans Salonu içerisinde gerçekleştirilen kongreye katılım gerçekleştirenler arasında Prof. Dr. Muhammet Güven, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş,Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz’ın yanında çok sayıda akademisyen ve öğrenci bulunuyordu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Veterine Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş, Bilgi çağında olunduğunu ve bilgiye konuşma konusunda çok büyük emek ve çaba içerisine girilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bilgiyi tüketmekte olan bir toplum olduğumuza değinen Keleş, temenni olarak gelecek zamanda bilgiyi tüketen değil üreten bir toplum olmamız yönünde olacağımızı belirtti. Eş zamanlı olarak bilgi üretimi yapılırken, ahlaklı olarak üretmek ise hedefler arasında yer alıyor.

Ulusal Veteriner Kongre Başkanı Serkan Kökkaya’da, kongrenin amacı olarak Türkiye üzerinde olan hayvancılığın gelişimi olduğunu belirtti. Dileklerini, kongre kapsamının veterine öğrencilerine ülkede hayvancılık sorunlarına çözüm getirmek konusunda yardımcı olacağı yönünde kullanan Kökkaya, bu kongre sonrasında bilinçli ve bilgili bir şekilde ayrılmanın ne denli önemli olduğuna değindi.

Kongre kapsamında ERÜ Rektörü Muhammet Güven, sessizliğini korudu ve söylenenleri harfi harfine dinledi. Aynı zamanda Kökkaya, konuşmalarını yaparken veterinerliğin ne denli önemli bir meslek olduğunu ve bu kongrelerin ise tek amacının bilgi aktarımı konusunda yardımcı olması yönünde yapıldığının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir