Kayseri Haber / Gündem / Erciyes Üniversitesi’nde Rus Kültür Günü Etkinliği Düzenlendi!

Erciyes Üniversitesi’nde Rus Kültür Günü Etkinliği Düzenlendi!

Etkinlik Rus Kültürüne özgü olarak ön plana çıkan yiyecek ve giyeceklerin sergisinin yapıldığı standın gezilmesiyle start aldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Muhittin Kapanşahin, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin gelecek süreçte çok iyi yerlere gelecek olduklarının altını çizdi.

Doç. Dr. Kapanşahin, Edebiyat Fakültesi’nin üniversitede öğrenci sayısı bakımından 2.büyük fakülte olmaktadır. Şuanda fakültede 5.300 öğrenci ve 12 farklı bölüm yer aldığını ileten Kapanşahin, Dolayısıyla bunun da kültürel farklılık olarak çok büyük zenginlikleri bir araya getirdiğini kaydetti. Bunun en güzel örneklerini canlı canlı yaşadıklarını aktaran Kapanşahin, Bu anlamda Türkiye’nin en önemli bölümleri arasında yer alan Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinin almış olduğu eğitimle birlikte ileride çok iyi yerlerde kendilerini göstereceğini ümit ettiğini, Etkinliğin hazırlanmasında ve bu birlikteliğin sağlanması konusunda emeklerini, gayretlerini ve çabalarını sarf eden Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevinç Üçgül’e, diğer hocalara ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir