Kayseri Haber / Eğitim / Erciyes Üniversitesi’nde Kozmik Söyleşi ve Bilim Etkinliği Düzenlendi!

Erciyes Üniversitesi’nde Kozmik Söyleşi ve Bilim Etkinliği Düzenlendi!

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda meydana gelen söz konusu organizasyonla katılım gerçekleştirenler arasında Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Öztürk, Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Kara, ERÜ Astronomi ve Uzay Bilimleri Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. İbrahim Küçük yer alırken aynı zamanda akademisyenler ve çok sayıda öğrenci yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüde yerini alan Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurten Filiz Ak, keşfetme ve bilme arzusunun birlikteliğinde bilgiyi paylaşma heyecanını getirdiğini belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Ak, 10 yılı geçkin süredir 3 farklı kıtada çok sayıda ülke üzerinde astronomiyi anlattığını ve hala öğrencilere, arkadaşlarına ve ilgi alaka dahilinde olan herkese bu konuyu anlattığını vurguladı.

Keşfetme ve bilme arzusunun birlikteliğinde bilgiyi paylaşma heyecanının geldiği noktasına değinen Ak,  kendisinin de bu heyecanını yıllarca başka insanlarla paylaştığını, Bir gün oturduğu yerden kalkıp, öğrenciler yerine geçip astronomiyi birden öğrencilerden dinleme arzusunun olduğunu vurguladı. NeBilim Yarışmasının temel olarak bu düşünce doğrultusunda meydana geldiğini ifade eden Ak, Bu yarışmada rollerin tamamen değiştiğini, öğrencilerin anlattığını,kendilerinin ise dinlediğini ifade etti. Bu yarışmanın bir anlamda sözlü sınav niteliğinde olduğuna değinen Ak, Normal sözlü sınavdan, çok daha eğlenceli bir sözlü sınav olduğunu, alınan notlar beraberinde hediyelerinde geldiğinin altını çizdi.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir