Kayseri Haber / Eğitim / Erciyes Üniversitesi’nde “Geleceğine Yön Ver” Konferansı!

Erciyes Üniversitesi’nde “Geleceğine Yön Ver” Konferansı!

Turizm Fakültesi’nin Konferans Salonu içerisinde gerçekleştirilen organizasyona, İzzet Bayraktar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Derviş Boztosun, Kayseri Genç Girişimciler Derneği (KGGD) Yönetim Kurulu Başkanı, ORSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gülsoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy, Eğitim- Proje Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Yusuf Agirdağ’la birlikte birçok akademisyen ve öğrenci katılım gerçekleştirdi.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Doç. Dr. Derviş Boztosun, girişimciliğinin çok büyük bir sıkıntı olduğunu ve çok zor olduğunu belirtti. Girişimciliğin temelinin risk almaktan kurulduğunu aktaran Boztosun, bu anlamda kendi amaçlarının öğrencilere girişimcilik ruhunu kazandırmak olduğunu aktardı.

ERÜ Girişimcilik Kulübü Başkanı Canberk Gürbüz, kulübün gerçekleştirdiği organizasyonlar, çalışmalar ve faaliyetlere yönelik bilgi aktarımında bulundu. KGGD Yönetim Kurulu Başkanı ve ORSİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gülsoy Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülsoy’da, Girişimcilik te genç olmanın çok büyük avantajlarının bulunduğu gibi aynı zamanda dezavantajlarının bulunduğunu da belirtti.

Gençliğin vermiş olduğu enerjinin girişimcilikte çok yüksek bir avantajı yer alırken, bu konu üzerinde tecrübenin olmamasının da dezavantajının bulunduğunu aktardı. Tecrübesizliğin azim ve karar eşliğinde engellenebileceğini aktaran Gülsoy bu kapsamda öğrencileri destekledi.

Konferansa katılım gerçekleştiren Eğitim – Proje Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Yusuf Ağırdağ ise, Hedeflere ulaşmak için önce insanın kendisini tanıması gerektiğini ve bu kapsamda plan yapılması gerektiğini aktardı. Girişimcilikte kararlılığın çok büyük önemi olduğunu aktaran Ağırdağ, eş zamanlı olarak bir şeyi denemeden tutup tutmayacağını kimsenin bilemeyecek olduğuna değindi. Bundan dolayı girişimcilik ruhuna sahip olmalı ve yeteneklerini keşfetmelerinin gerekli olduğunu öğrencilere belirtti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir