Kayseri Haber / Eğitim / Erciyes Üniversitesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneli!

Erciyes Üniversitesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneli!

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Merkezi Derslikleri içerisinde düzenlenen söz konusu panele; Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Asuman Gölgeli, Prof. Dr. Mustafa Tayfun Turan, Doç. Dr. Elçin Balcı katılımlarını gerçekleştirirken aynı zamanda birçok davetli katılım gerçekleştirdi.

Panelin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız gerçekleştirdi. Üniversite olarak Kadınlar Gününü bir gün içerisine sıkıştırmış olan kısa programların yerine, bir hafta boyunca sürecek olan programlarla kutlamakta olduklarının altını çizen Yıldız, Tüm insanlığın kadın ve erkeklerden meydana geldiğini belirtti ve Arzu edilen tek şeyin, kadın ve erkeğin aynı kapsamda, her şeyi yani tüm hayatı beraber bir şekilde geçirmekte olduklarını aktardı.

Bu konunun Erciyes Üniversitesi kapsamında geçmiş zamanlarda olduğu gibi şuanda da çok büyük bir önem teşkil ettiğini aktaran Yıldız, Bu yıl içerisinde üniversite olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bir gün olarak değil, 1 hafta olarak ele aldıklarını aktardı ve Her gün kadınlara yönelik, konu kapsamında kadın olan etkinlikler düzenlenecek olduğunu belirtti ve bu  konuyu çok büyük ölçüde önemsediklerine dikkat çekti. Buna sebep olarak ise, toplumsal farkındalıkların bu etkinlikler ile ortaya çıkmasını gösterdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir