Kayseri Haber / Eğitim / Erciyes Üniversitesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı!
14 MART TIP BAYRAMI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (ERÜ) TIP FAKÜLTESİ’NDE ÇELENK SUNUMU YAPILDI. (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)

Erciyes Üniversitesi’nde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı!

14 Mart Tıp Bayramı organizasyonları kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi genelinde çelenk sunum işlemleri gerçekleştirildi.

14 Mart Tıp Bayramı organizasyonları çerçevesi dahilinde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin dersliklerinin hemen ön bölümünde bir program düzenlemesi gerçekleştirildi. Bu program dahilinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve hemen ardından İstikbal Marşının okunması sonrasında başlayan organziasyon kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. ERÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu, 14 Mart Tıp Bayramı’nın bir özgürlük hareketinin start alma günü olduğunun altını çizerek, Asıl kutladıkları şeyin bu olduğunu belirtti. Kurtuluş Savaşı’nda olan özgürlük hareketinin ilk ateşi olduğunu aktaran Borlu, Bundan dolayı bu günün öneminin asla anlatılamayacak olduğuna değindi.

Bugün içerisinde çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar kapsamında söz konusu etkinliği üniversite kapsamında kutlayacak olduklarının da duyurusunu yaptı.

14  Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar devam edecek ve gün sonuna kadar programların aralıksız olarak devam edeceği belirtiliyor.

Bu kapsamda Tıp Fakültesi öğrencileri büyük bir dikkatle törenin gerçekleştirildiği yerde bulunurken, kendi günleri olduğu için gurur duyduklarını ve mezun olduktan sonra bugünün anlam ve öneminin kendileri için daha da artış göstereceğinin altını çizdiler. Bu kapsamda ise Dekan Yardımcısı Borlu, tüm öğrencilere başarılar dileyip konu

şmasını tamamladı.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir