Kayseri Haber / Eğitim / Erciyes Üniversitesi Öğrencileri Engellilere Umut Oluyor!

Erciyes Üniversitesi Öğrencileri Engellilere Umut Oluyor!

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Gazeteci Müge Anlı tarafından başlatılan “sevgi izi” projesini, ücret almadan uygulayarak engelli ailelerine büyük bir umut kaynağı oluyor.

Gazeteci Müge Anlı’nın, engellilerin kaybolmasını ortadan kaldırmak ve engellemek amacıyla, bir kodun kollarına dövme yapılmasından meydana gelen “SEVGİ İZİ” projesini, sosyal sorumluluk dersi projesi çerçevesinde Kayseri2de ücret almadan uygulayan 6 öğrenci, engelli aileler için umut kaynağı oldu.

2 aydan günümüze kadar yaklaşık 200 engellinin koluna “Sevgi İzi” dövmesi yapılmasını gerçekleştiren öğrenciler adına konuşma yapan ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Dila Şahin, Bu projeye sosyal sorumluluk dersiyle başladıklarını fakat kendileri için bunun proje olmaktan çıktığını aktardı. Araştırmalar sonucunda bir dövme firmasıyla tanıştıklarını aktaran Şahin, dövmelerin ücretsiz yapılması konusunda yardım aldıklarını aktardı ve bazı sponsorları da bulduklarını iletti. Dila Şahin, dövmenin caiz olmadığından dolayı kabul ettirmekte çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını aktardı.

Sevgi İzi Nedir?

Kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna “Sevgi İzi”ni belirten bir rakam işleniyor. Bu rakamla birlikte www.benibuldular.com adresine kayıt yapılıyor. Kişi kaybolduğu takdirde kolunda yer alan Sevgi İzi’ni görenlerin bu siteye bildirmeleri durumunda yakınlarının hemen ulaşması sağlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir