Kayseri Haber / Gündem / Erciyes Üniversitesi “Afrika Tanıtım Günleri”

Erciyes Üniversitesi “Afrika Tanıtım Günleri”

Etkinliğe, Erciyes Üniversitesi Afrika Ekonomik ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ekrem Erdem,  Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Doç. Dr. Kasım Kahraman, Çad Büyükelçiliği adına Mahamat Abdoulaye Abdramane ve çok sayıda Afrikalı öğrenci katıldı.

Afrika’ya özgür ürünlerin sergisinin yapıldığı programın açılış konuşmasını Prof. Erdem yaptı. Erciyes Üniversitesi dahilinde eğitim gören 300’den fazla Afrika uyruklu öğrencinin var olduğunu ileten Erdem, Türkiye’nin Afrika’ya olan bakış açısının diğer batı ülkelerinden farklı olduğuna değindi.

Türk kültürünün, geçmiş zamanlardan günümüze kadar, varlığını devam ettirdiği ülkelerde sömürgeci bir anlayışla kesinlikle hareket etmediğini ileten Erdem, bu bakış açısına eş düşünceli ve paralel bir şekilde kurulan ERÜ Afrika Ekonomik ve Sosyal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Afrika kültürüne doğru bir bakış açısı oluşturma amaçlarının var olduğunu iletti.

Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Doç. Dr. Kahraman ise, Türkiye’den eğitim ve öğretim faaliyetlerini devam ettiren Afrika uyruklu öğrencilerin, ülkelerine birer kültür elçisi şeklinde dönüş yapacaklarını vurguladı. Bu tür programların Afrika kültürünü yakından tanımaya katkı sağladığını ileten Kasım Kahraman, Türkiye’de eğitim faaliyetlerine devam eden öğrenciler sayesinde, son yıllarda iki ülke arasında siyasi, sosyal ve ekonomik ilişkilerin geliştiğini de sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir