Kayseri Haber / Gündem / Erciyes Teknopark’ta Firmaların Devlet Desteklerinden Yararlanması Adına Eğitim Verildi!

Erciyes Teknopark’ta Firmaların Devlet Desteklerinden Yararlanması Adına Eğitim Verildi!

Erciyes Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla firmaların devlet desteklerinden daha büyük ölçüde ve daha fazla şekilde yarar elde edebilmesi için TEYDEB destekleri konusu altında bir eğitim semineri yaptı.

Teknoloji Transfer Uzmanı Hülya Yücefaydalı aracılığıyla verilmiş olan eğitimde proje yazımı kapsamında öne çıkmakta olan başlıklar, proje yazım teknikleri, AR – GE projelerinin planının yapılmasında dikkat edilmesi gereken maddelerle destek türleri çerçevesinde bilgi aktarımı gerçekleştirildi. Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, Araştırmayı özendirmek ve teknolojiyi gelişim içerisine koymak için TÜBİTAK – TEYDEB’in hem kobilere destek verdiğini hem de sanayiye destek verdiğini belirtti. Bu destekler uzun süredir devam etmekte.

DESTEKLERDEN YARARLANAN KISIM ÇOK AZ

Bu destekler devam ediyor etmesine fakat, desteklerden herhangi bir şekilde yararlanan kısım çok az. Bu desteklerden yarar elde edebilmek adına firmaların ilk önce yapmakta olduğu çalışmaları sistematik bir şekilde projelendirmesi gerekmektedir. Ardından bunu yazıya dökmesi gerekmektedir.

Bu sürecin kesinlikle dışarıdan destek alınmadan tamamlanması firmalar açısından çok zordur. Erciyes Teknopark ise belirli aralıklarla TEYDEB eğitimleri düzenlemektedir. Bu bilgilendirme eğitimleri sayesinde Kayseri’de bulunan firmaların daha çok proje üretimi yapması sağlanmaktadır. Aynı zamanda devlet desteklerinden daha fazla oranda yararlanabilmesi amaçlanmaktadır.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir