Kayseri Haber / Gündem / Erciyes Teknopark 2 Ödül Birden Aldı!

Erciyes Teknopark 2 Ödül Birden Aldı!

ERÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve eş zamanlı olarak ERNAM Erciyes Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili Doç. Dr. Mustafa Serdar Önses, ERÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Hamdi Harun Arkaz ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Hançer’in birlikte oturup planlayıp, geliştirmiş oldukları Süperhidrofobik Nanokompozit Bir Kaplama adlı buluş altın madalya sahibi olurken;

RÜ Gıda Mühendisliği Bölümü’nden öğretim üyesi Doç.Dr. Zülal Kesmen, Mine Erdem, Esra Özbekar ve ERÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden Yrd.Doç.Dr. Mete Çelik, Araştırma Görevlisi Fatma Özge Özkök’ün planını ve projesini aynı zamanda da gelişimi beraber yaptığı Yeni Nesil Mikroorganizma Tanımlama Kiti adlı buluş ise WIPO Best National özel ödülüne layık ödüldü.

Bu kapsamda Erciyes Teknopark 2 ödülü hanesine yazmış durumda. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün gerçekleştirdiği katılımla birlikte bir ödül töreni düzenlendi ve ardından tören kapsamında buluş sahiplerine ödülleri takdim edildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir