Kayseri Haber / Kayseri / Erciyes, Sınıfı Geçti!

Erciyes, Sınıfı Geçti!

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Snowboard Dünya Kupası’nın final etabı Erciyes üzerinde düzenlendi. 19 farklı ülkeden toplam olarak 104 sporcunun katılım gösterdiği söz konusu yarışmalar, yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı gecikmeli yapılsa da mükemmel organizasyonu tüm dünya alkışladı.

İstikbal tarafından ana sponsorluğu alınmış olan Dünya Kupası, İtalya, Bulgaristan, Güney Kore ve Rusya’da düzenlenen yarışların final etabı olarak şekilleniyordu. Konuklar Erciyes Develikapı’da unutulması mümkün olmayan 2 gün yaşarken, ana sponsor İstikbal tarafından kurulan çadırlarda misafirlere özel ikramlar verildi.

Halkın çok yoğun ilgi ve alaka gösterdiği yarışlarda, erkekler genel klasmanda Bulgar Radoslav Yankov şampiyon olurken, İkinciliği Avusturyalı Andreas Prommegger alırken, 3.lüğü aynı ülkeden Karl Benjamin elde etti.

Kadınlar genel klasmanda ise Rus Alena Zavarniza 1.olurken, İsveç Partiza Kummer 2., Çek Ester Ledecka 3.olarak kendini gösterdi.

Yarışmanın ardından ise Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ana sponsor Boydak Holding CEO’su Ertunç Laçinel ve Kayak Federasyonu Başkanı Eral Yarar derece yapanlara ödüllerini takdim ettiler.

Sporculara dağıtımı yapılan para miktarı toplam olarak 165.000 TL. Yarışların ardından ise Ziynet Sali sahneye çıkaracak, kayakseverlere unutulmaz anlar yaşattı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir