Kayseri Haber / Gündem / Erciyes, Dünya Şampiyonlarını Belirledi!

Erciyes, Dünya Şampiyonlarını Belirledi!

Uluslararası Kayak Federasyonu aracılığıyla gerçekleştirilen ve 3. kez Erciyes’te aralıksız bir şekilde devam etmekte olan Dünya Snowboard Kupası’nda şampiyonlar teker teker belirlendi.

Ford Snowboard Dünya Kupası çerçevesinde bayan yarışmacılar dahilinde Rusya uyruklu Milena Bykova şampiyon olarak ön plana çıkarken, erkek yarışmacılar dahilinde ise Alman uyruklu Stefhan Boumaister şampiyon oldu.

Yarışı büyük bir heyecanla izleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanında Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’da kendini gösteriyordu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından aralıksız bir şekilde gerçekleştirilen yatırımlar birlikteliğinde dünya standartlarına uygun bir şekilde dizayn edilen Erciyes, artık dünya çapındaki kış turizm merkezleri arasında yer alıyor.

Kayseri ve Erciyes, dünyanın en önemli şampiyonaları arasında yer alan ve küresel nitelikte etkisi bulunan bu yıl Ford’un sponsorluğuyla gerçekleştirilen Ford Snowboard Dünya Kupas’na üst üste 3.kez ev sahipliği yaptı.

18 farklı ülkeden toplam olarak katılım gerçekleştirilen sporcu sayısı 85 olarak ön plana çıkıyor. Söz konusu dünya kupası, birbirinden heyecanlı anlara tanıklık etti. Dünyanın gözünün Erciyes üzerinde pür dikkat olduğu söz konusu şampiyonada Türk uyruklu yarışmacılar Elif Kübra Geneşke ve Hamza Polat’ın yanı sıra Yavuz Dumlu idi.

Rüzgarın getirdiği olumsuzluğa rağmen açık bir havada yapılan yarışların ardından Bayanlarda Erciyes’te son 2 yılım şampiyonu ve olimpiyatların altın madalyalı sporcusu Esder Ledecka’yı geride bırakan Rus uyruklu Milene Bykova altın madalyayı almaya hak kazandı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir