Kayseri Haber / Gündem / Erciyes 2017 Tatbikatı Başladı!

Erciyes 2017 Tatbikatı Başladı!

Kayseri’de, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 4. Kolordu Komutanlığına bağlı 1. Komando Tugay Komutanlığı aracılığıyla gerçekleştirilen, Erciyes -2017 Tatbikatında, komutanlığa bağlı olan paraşüt timleri hava kılavuz harekatını gerçekleştirdi.

Kıbrıs barış harekatı dahilinde görevini başarıyla yerine getiren ve sancağında toplam 2 tane üstün cesaret ve feragat madalyası bulunan Kayseri 1.Komando Tugayı tarafından gerçekleştirilen Erciyes – 2017 tatbikatı dün saat 23:00 civarlarında başladı.

12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda, CN-235 CASA tipi uçağa binen 9 kişilik özel komando timi, Şehit Teğmen Hasan Bak atma ve atlama sahasına iniş yaparak, bugün temsili olarak gerçekleştirilecek operasyonun öncesinde sahanın güvenlik çalışmalarını gerçekleştirdi.

Aynı zamanda, Katar Hava Kuvvetleri Lojistik Komutanı Hamad Al -ibrahim ve beraberinde bulunan heyette, tatbikata yönelik bilgi sahibi olmak amacıyla üsse ziyaret düzenledi.

Bugün yapılacak olan temsili operasyondan önce, sahanın güvenliğini 9 kişilik özel komando timi, 10.000 fitten atlayarak sağladı. Özel komando timi, Kayseri’nin en gözde Tugay Komutanlığının en gözde komando timi olarak kendini gösteriyor.

10.000 fitten operasyon olmamasına rağmen, hiçbir şekilde düşünmeden hızlı bir şekilde atlayış yapan Kayseri komandoları, bugün gerçekleştirilecek olan temsili operasyonun öncesinde saha güvenliğini yaptığı sırada, Kayseri halkını bir kez daha gururlandırdı.

Erciyes 2017 tatbikatı dün gece 23:00 civarında resmen başlamış olup, gövde gösterisi yapan komandolar kendilerine hayret ettirdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir