Kayseri Haber / Gündem / Engelliler Haftasında Melikgazi Belediyesi’ne Teşekkür Ziyareti!

Engelliler Haftasında Melikgazi Belediyesi’ne Teşekkür Ziyareti!

Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin, özellikle yeni yürürlüğe giren yasalarla birlikte engelliler için çok büyük sosyal ve ekonomik imkanlar altına imza atıldığını, zaten şehir içerisinde gündelik olarak kullanılan cadde ve sokaklarda engelliler için belediye tarafından özel geçitlerin de inşa edildiğini belirtti.

Engelli bireylere iş imkanı tanındığı takdirde verimli ve üretken birer vatandaş olarak ülke ekonomisine katkı sağlanabilecek olduğuna değinen Büyükkılıç, Türkiye’de bedensel engelli vatandaşın çok sayıda yer aldığını iletti. Doğuştan olan engelliler için iyileştirme ve tedavi çalışmalarının büyük bir gayretle yapıldığını dile getirirken, asıl önemli olanın sonradan kazalar sonucu meydana gelen engelleri engellemek olduğunu belirtti.

Bu nedenle özellikle trafik kazalarının en düşük orana getirilmesi gerektiğini, bunun yanında çalışabilecek düzeyde olan engelli bireylere iş imkanının verilmesi gerektiğini, çünkü verimli birer insan olarak toplumda yerlerini alabilmesinin onlar için ve ülke için çok güzel olacağını kaydetti. Belediye olarak kendilerinin de engelli kontenjanın da yasal sayıdan daha fazla istihdam ettiklerine değindi.

Melikgazi ilçesinde yer alan parklarda engellilere özel olarak yapılan çalışmalara yönelik teşekkürde bulunan Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü Üyeleri, parklara bu sayede ailecek gidebildiklerini ve piknik yapabildiklerini ilettiler.

Başkan Memduh Büyükkılıç, bu nezaket ziyaretinden dolayı çok memnun kaldığını belirterek, ziyarette bulunan çalışanlara birer hediye takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir