Kayseri Haber / Kayseri / “Engelleri Birlikte Aşalım Komisyonu” İlk Toplantısını Bünyan’da Gerçekleştirdi!

“Engelleri Birlikte Aşalım Komisyonu” İlk Toplantısını Bünyan’da Gerçekleştirdi!

Bünyan Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıya komisyon üyeleri, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Bünyan Belediyesi Meclis Üyesi Ayla Hançer, Erciyes Üniversitesi Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Nafiz Kahraman, Anadolu Sakatlar Derneği Başkanı Osman Kılıç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Bulun, Kayseri Halıcılar Odası Başkanı Ercan Efilti, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yrd. Ali Karaduman, Anadolu Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akdoğan, Mesleki Eğitmenler Zahide Şahin, Neval Sakin, İşveren Hacı Demirhan ve Ziya Ünal, Proje Asistanı Z. Hazal Bedir, Mesleki Eğitim Uzmanı Ezgi Köse ile Bünyan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler biriminden Mesut Davarcı katılım gerçekleştirdi.

Toplantıda, proje dahilinde Engelli şahısların sosyal hayatla birlikte hareket edebilmesi için nelerin daha fazla yapılabileceğini, eksiklerin neler olduğunu konuştular. Bu soru üzerinde gündem maddesi oluşturulurken, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, engelli bireylerin hem iş gücü piyasasına giriş sağlamalarının arkasında duracağının hem de sosyal hayatla bir bütün şeklinde hareket edeceğinin garantisini verdi. Fakat bunun beraberinde komisyonun söz konusu toplantısında engelli bireyleri hayatla barıştırma ve hayata daha çok bağlama, yaşam standartlarına art değer katacak olan faaliyetleri düzenleme arzusu içerisinde olduklarının da altını çizdi.

İlerleyen toplantılarda engelli bireylerle aynı masa da oturup, onlar için nelerin fazla yapılacağını soracaklarını aktaran Gülcüoğlu, bu sorunun cevabı kapsamında hareket edeceklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir