Kayseri Haber / Eğitim / Endonezya Kültür Günü Etkinliği Düzenlendi!

Endonezya Kültür Günü Etkinliği Düzenlendi!

Sabancı Kültür Sitesi içerisinde yapılmış olan etkinliğe Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven katılım gösterirken, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Endonezya Büyükelçiliği 1’inci Katibi Afrian Asri’nin yanı sıra çok fazla öğrenci ve akademisyen katılım gerçekleştirdi.

Organizasyon, Endonezya’nın yöresel yemekleri, eşyaları ve kıyafetlerinden meydana gelmekte olan ve güzel bir kombinle oluşturulan serginin gezilmesi ve anlatılmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim okundu ve sonrasında etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Güven, üniversite kapsamında eğitim ve öğretim görmekte olan yabancı uyruklu öğrenciler aracılığıyla düzenlenmiş olan bu tarz etkinlikler sayesinde farkı kültürleri yakın bir şekilde tanıma imkanı bulmuş olduklarını aktardı.

Rektör Prof. Dr. Güven, Farklı ülkelerden gelmekte olan öğrencilerin ara sıra bu tarz organizasyonlar düzenlediklerinin altını çizdi. Bu kapsamda hem öğrencilerin kültürlerini yakın bir şekilde tanımak, hem de farklı ülkelerden eğitim görmeye gelen öğrencilerin birbirleriyle yakın bir arkadaşlık bağı kurması açısından, herkese mutluluk verdiğini belirtti.

Üniversite’de toplamda 98 farklı ülkeden eğitim gören 1900 seyirlerinde öğrencinin bulunduğunu aktaran Güven, Endonezya ile tarihi, kültürel, dostluk ve kardeşlik bağlarının olduğunun altını çizdi. Buna bağlı olarak Endonezyalı kardeşlerini sevdiklerini aktaran Güven, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti. 1900 Öğrenciden 46 tanesinin Endonezya uyruklu olduğu belirtildi. Üniversitede iyi bir eğitim alıp, ülkelerine katkıda bulunmalarını temennisinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir