Kayseri Haber / Eğitim / Enderun Vakfı Öğrencileri Talas’ı Gezdiler!

Enderun Vakfı Öğrencileri Talas’ı Gezdiler!

Talas’ın tarihi ve turistik yerlerine gezi düzenleyen Enderun Vakfı öğrencileri tarihi yerleri gezdikten sonra Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Talas’ın tarihinden ve projelerinden bahseden Palancıoğlu, Talas’ın çok güzel ve ihtişamlı bir yer olduğunun altını çizdi. Tablakaya Mahallesi üzerinde restorasyon çalışmalarının başladığını söyleyip, Bu yaz restorasyon işlemlerinde sona gelineceğini belirtti. Gençlerin gezip görme arzusu yaşayacak olduğu bir alan restorasyonu yaptıklarını belirtti.

Özellikle bayanların farklı şekillerde vizyonlarına değişiklik getirmek adına, Talas Belediyesi olarak gençlere ve bayanlara desteklerini hiçbir zaman esirgemediklerini aktaran Palancıoğlu, Kadın kültür merkezi ve kapalı çocuk parkının çok yakın zaman içerisinde açılacak olduğuna değindi.

Ali Saip Sokağı sınırları içerisinde çini eğitimi vereceklerine de değinen Palancıoğlu, eş zamanlı olarak Talas Sanat Atölyesi adı altında tezhip, ebru, deri ve tespih yapımı, işlemesiyle ilgili atölyeler kurulacağını aktardı. Kadınlara ilişkin farklı alanlar üzerinde proje gerçekleştirecek olduklarına da değinen Palancıoğlu, 24 saat açık kütüphaneyi de es geçmedi. Bu kütüphanenin 7 gün 24 saat boyunca devamlı açık olacağına değindi.

Kadınların istihdamına ve kendini geliştirmesine katkı vermek amacıyla el ürünleri satış merkezi kuracak olduklarını aktaran Palancıoğlu, merkezde üretimi yapılan ürünlerin internet aracılığıyla 3 farklı dilde satışının yapılacağını aktardı.

Enderun Vakfı temsilcisi Ömer Faruk Özcan, Mustafa Palancıoğlu’na nazar duasının olduğu bir çerçeve hediyesi verdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir