Kayseri Haber / Ekonomi / En Büyük 100 Şirketten 8 Tanesi Kayseri’de!

En Büyük 100 Şirketten 8 Tanesi Kayseri’de!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Anadolu’da bulunan en büyük 500 şirket listesi kapsamında ilk 100 içerisinde Kayseri’den toplam 8 firmanın bulunduğunu, bu başarının ise çalışma ve uğraş sonucu olduğunu, asla bir tesadüf olarak nitelendirilemeyeceğini aktarırken aynı zamanda bu firmalara tebrik dileklerini belirtti.

Ekonomist Dergisi’nin, Türkiye Ekonomi Bankası’nın yapmış olduğu katkılar beraberinde şirketlerin 2015 yılı cirolarına göre yapmış olduğu Anadolu’da En Büyük 500 Şirket araştırma sonuçlarının açıklanmış olduğunu aktaran Büyükkılıç, 13.sü yapılan araştırma kapsamında cirosu en büyük 500 şirket içerisinde ilk 100’de Kayseri’den bulunan toplam 8 şirket olduğunu kaydetti.

Kayseri’nın aynı zamanda bir üretim ve ekonomi şehirlerinin başında gelen bir şehir olduğunu aktaran Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin bir bütün olarak büyüme ve gelişme gösterdiğini belirtirken aynı zamanda Kayseri’nin ekonomisinin, modern yapılarının, ticaret ve alışveriş merkezlerinin, sağlık ve turizm merkezlerinin tamamen bir bütün olarak hareket etmekte olduğunu aktardı.

Bu planlı ve bütünlük içerisinde büyümenin asla bir tesadüf olamayacağını aktaran Büyükkılıç, 20 yıldır uygulanmakta olan belediye hizmet ve yatırımların bir sonucu olduğunu belirtti. Araştırma sonucunda 500 şirket içerisinde ilk 100’de 8 Kayseri firmasının yer almasını, OSB’lere yapılan yatırımların ve ticaret ve yatırım bölgelerine belediyeler tarafından verilmiş önem ve yatırımların bir sonucu olduğunu aktardı. Buna bağlı olarak Kayseri Belediye Modeli olarak bilinmekte olan uygulamanın örnek ve referans bir uygulama olarak gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir