Kayseri Haber / Asayiş / Emniyet ve Jandarmadan Eş Zamanlı Trafik Kontrolü!

Emniyet ve Jandarmadan Eş Zamanlı Trafik Kontrolü!

Türkiye dahilinde ilk defa Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı 1.797 adet ekipte görevli, 3.933 adet personelin katılım gerçekleştirmesiyle birlikte 1.611 farklı noktada Türkiye Trafik Güvenliği Uygulaması gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği talimatla trafik kazalarının en düşük orana indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyelere ulaştırılması ve denetim faaliyetleri ile sürücüler üzerinde yakalanma riski duygusunun artırılması amacı güdülerek, 81 şehirde eş zamanlı bir şekilde polis ve jandarma iş birliğinde Türkiye çapında ilk defa trafik denetimleri resmen başladı.

Uygulamaya 2.405 emniyet, 1.528 jandarma olmak üzere katılım gerçekleştiren personel sayısı 3.933 oldu.

Şehir giriş ve çıkışlarıyla şehir merkezinde daha önceden tespiti gerçekleştirilen 1.611 kontrol noktasında kişi ve araçların üzerinde ehliyet ve ruhsat kontrolüyle birlikte plaka sorgulaması gerçekleştirildi.

Üç aşamalı olarak planlanan denetimlerin ilk aşaması ise dün 10.00 – 12:00 , ikinci aşması 15:00 – 17:00, üçüncüsü ise saat 21:00’da başladı.

Uygulamanın 3. aşaması devamlılığını koruyorken, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz, Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Daire Başkan Vekili Yarbay Mete Özcan ve daire başkanları, uygulamaları Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyon Merkezi’nden canlı bağlanarak kontrol ettiler.

Koordinasyon Merkezinde, Ankara, Adana, Konya, Kayseri, Samsun, İzmir ve İstanbul noktalarıyla bağlantı kuruldu. Akdeniz , canlı bağlantılarında ise hem emniyet hem de jandarma personeli vatandaşlarla sohbet etti. Akdeniz, uygulama amacının ceza vermek değil, sürücüleri bilinçlendirmek, sürücü hatalarından kaynaklanan kazalara karşı önlem almak olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir