Kayseri Haber / Asayiş / Emniyet Müdürü “ByLock” Cezası Aldı!

Emniyet Müdürü “ByLock” Cezası Aldı!

Kayseri 2.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tek tek dosyalarda yargılanan tutukl uolan sanıklar 3.Sınıf Emniyet Müdürü K.Y. Bandırma Kapalı Cezaevi’nden, komiser yardımcısı E.G. Nevşehir Kapalı Cezaevi üzerinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla, polis memurları Y.E. ve M.G. ise duruşma salonunda hazır edildi.

2012 yılı içerisinde İskenderun Emniyet Müdürü görevini yaparken, Kayseri’ye tayini çıkan ve 18 Ağustos 2016 tarihinde meslekten ihraç edilen tutuklu olarak yargılanan 3. Sınıf Emniyet Müdürü K.Y., ByLock programını kullanmadığını ve bununla birlikte sağlık sorunlarının var olduğunu ileterek tahliyesini talep etti. 11 aydır tutuklu olduğunu belirten komiser yardımcısı E.G. ve diğer polis memuru sanıklar da bu suçlamaları reddettiler.

Mahkeme heyeti ise yaptığı yargılamanın sonucunda tutuklu yargılanan 3. Sınıf Emniyet Müdürü K.Y. ile polis memuru M.G.’ye “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dolayı 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. K.Y.’nin tutukluluk halinin devamını hükmeden mahkeme, tutuklu sanık M.G.’nin ise tahliye edilmesinde karar kıldı. Raporları beklenen Y.E ve E.G’yi delil karartma şüphesi olmadığından dolayı tahliye eden mahkeme, söz konusu 2 davayı eksiklerin ortadan kaldırılması adına erteledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir