Kayseri Haber / Asayiş / Emniyet Binaları İçin İhale Gerçekleştirildi!

Emniyet Binaları İçin İhale Gerçekleştirildi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, projeleri beğenmişti. Çelik, Belsin ve Eskişehir Bağları üzerinde bulunan alanlara 2 farklı emniyet binası yapılacağını aktarmıştı. İçişleri bakanının bu binaların projesini çok beğendiğini aktararak,yapmış oldukları projelerin, Türkiye üzerinde bulunan diğer şehirlerde de örnek proje şeklinde inşa edileceğini dile getirdi.

İki projenin yapım işinin ihaleye çıktığını aktaran Çelik, yaklaşık olarak bu 2 projenin maliyetinin 4.899.000 TL olduğunu belirtti. İhaleye katılım gerçekleştiren firma sayısının 9 olduğunu aktaran Çelik, tekliflerin komisyon tarafından incelenmesinden sonra ihaleyi kazanan firmanın sonuçlanacak olduğunun altını çizdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin kısa vadede emniyet için yapacak olduğu bu söz konusu karakol binaları, Türkiye’de ihtiyacı olan iller içinde yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun beğenmiş olduğu projeler örnek projeler olarak bilinmekte. Bu kapsamda diğer şehirlere de Kayseri’ye yapılan karakol binalarının aynısından yapılacak.

Eskişehir Bağları ve Belsin üzerinde yükseltilecek olan söz konusu emniyet binaları çok şık bir şekilde inşa ediliyor. Binaların inşaatının tamamlanmasından sonra Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilecek olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kayseri’ye bir süre önce gelmişti ve bu projeleri çok beğendiğine değinmişti. Bu kapsamda da projeleri tüm Türkiye’ye yayacaklarını açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir