Kayseri Haber / Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi kategorimizde güncel ekonomi ve önemli açıklamalar yer alan haberler yayınlanmaktadır.

Erciyes’teki Oteller Yılbaşında Full Doldu

Son yıllarda yapılan tesisler ve yatırımlar sonunda kış turizminin odağı olan Erciyes’te yılbaşı için yapılan rezervasyonlar sonrasında oteller full doldu. Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’te yılbaşı hazırlıkları tamamlandı. Erciyes Dağı’nda bulunan oteller, yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, Rusya’dan Kayseri’ye yapılacak olan charter uçak seferi ile Rus turistler de …

Devamını Oku »

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarı CERN (Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi)’ne parça üretip tedarikçi oalcak. Üstelik Türkiye’den CERN’e tedarikçi olan ilk firma olma niteliğini de taşıyor. Türkiye’den tedarikçilik yapan tek kadın girişimci Gözüküçük Makine Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Gözüküçük, yeni …

Devamını Oku »

Erciyes Kayak Merkezi Arapların İlgisini Çekiyor

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından organize edilen, Erciyes A.Ş. ve Türk Hava Yolları’nın katkılarıyla düzenlenen Arap Turizmciler ile Erciyes Kayak Merkezi Tanıtım Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri’nde, Arabistan ve Kuveytli turizmcilere Erciyes Kayak Merkezi tanıtıldı. Türkiye’nin önemli kış turizmi bölgelerinden olan Erciyes Kayak Merkezi’nde bir otelde düzenlenen programın açılış …

Devamını Oku »

Kıdem Tazminatına Zam

Milyonlarca çalışanın en büyük güvencelerinden biri de kıdem tazminatı. Tazminat, memur maaşlarına yapılan zamla artıyor. Bu da en düşük maaş alan dahil herkesin kıdemine zam anlamına geliyor.

Devamını Oku »

İşte O Şehir…

Mersin Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Seyfettin Acar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme beraberinde, tüm çatılara konumlandırılması planlanan sistemin tam 7.5 yıl içerisinde maliyetini karşılayacak olduğunu ve 23 yıl boyunca bedava elektrik üretimi yapabileceğine yönelik açıklamada bulundu.

Devamını Oku »

O Ücretlerin İadesi Yapılacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, katma değerli servis aboneliğine yönelik Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla gerçekleştirilen düzenlemeyle ilgili "Belirlenen kurallara uygun gerçekleştirilmeyen aboneliklerde ücretin iadesi hüküm altına alındı" açıklamasında bulundu. Dün itibarıyla yürürlük dahiline alınan düzenlemeyle birlikte istek dışı olan aboneliklerde alınan 1 kuruşun bile iadesi yapılacak.

Devamını Oku »

Türkiye’de Yer Alan En Hayırsever 50 İş Adamı!

Capital Dergisi tarafından bu yıl 5. defa yayınlanan "Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı Araştırması"  sonucunda bir liste oluşturuldu. Her yıl Türkiye'nin en hayırsever 50 işadamının ortaya çıkıyor. 2016 yılı, son yılların en zor süreci olarak ön plana çıkmasına rağmen, hayırsever işadamları bağışlarını engel tanımadan devam ettirdi.

Devamını Oku »

SGK’dan vatandaşa ilk taksit uyarısı

İstаnbul Sоsyаl Güvеnlik İl Müdürü Murat Göktaş, Sоsyаl Güvеnlik Kurumunа 6736 bоrç yаpılаndırılmаsı için bаşvurup ilk tаksiti ödеmеmiş оlаn bоrçlu işverenlerimiz için sоn günün 31 Mаyıs оlduğunu söylеdi.

Devamını Oku »

Şampiyonluğun Ardında, Akılcı Bir Ekonomik Politika Söz Konusu!

Formasına 3. yıldızlı takan Beşiktaş'ın başarılarının arkasında yıllardır devam ettirilen akılcı ekonomi politikaları yer alıyor. Akıllı kadro yapılanması, bonservisi elinde veya kiralık oyunculara yönelme, Vodafone Arena ile gelirlerin çok yüksek seviyede boy göstermesi gibi etkenlerden dolayı sportif başarı kesinlikle kaçınılmaz bir hal aldı.

Devamını Oku »

Amasya’nın Bu Yılki Turist Hedefi: 650.000 Kişi

Barındırdığı tarihi ve kültürel değerleriyle "UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi" dahiline alınan ve Türkiye'de Şehzadeler Şehri olarak ün kazanan Amasya'da bu yıl konuk edilecek olan turist sayısının 650.000 civarında meydana gelmesi planlar ve hedefler dahilinde yer alıyor.

Devamını Oku »

Sinop, Gerze Tatilcilerin Gözdesi Oldu!

Doğa ve kültür değerlerini koruyarak geleneksel özelliklerini yaşatması sebebiyle bir süre önce "sakin şehirler" listesi kapsamına alınan Sinop'un Gerze ilçesinde bulunan konaklama tesisleri, yaz sezonu öncesinde %100 doluluk oranına ulaştı.

Devamını Oku »