Kayseri Haber / Eğitim / Eğitimde Bir Düzenleme Daha, 2019 Yılında Dikkat!

Eğitimde Bir Düzenleme Daha, 2019 Yılında Dikkat!

Okulların normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı bulunan, kurs açmak isteyen hal eğitim merkezlerinin ortak kullanım alanı olarak ön plana çıkacağını iletti. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre MEB Müsteşarı Tekin, Yunus Emre Kültür Merkezi tarafından Keçiören Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla yapılan yıl sonu sergisinin açılış konuşmasını yaptı.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü dahilinde faaliyetlerine devam eden halk eğitim merkezlerinin  çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Tekin, Türkiye ve Finlandiya’nın eğitim sisteminin çok büyük ölçüde neredeyse tüm kesimler tarafından karşılaştırıldığını iletti ve bu kıyaslamayı, halk eğitim merkezi kurslarına katılanları gördüklerinde kesinlikle yapmayı bırakacaklarını ileri sürdü.

Finlandiya’nın eğitim sisteminde yalnızca 500.000 öğrencinin  bulunduğunu ileten Tekin, normal örgün eğitime devam eden öğrencilerin dışında bu yıl sadece 7.200.000 kursiyerin var olduğunu dile getirdi.

Tam gün eğitime geçilecek olduğunu kaydeden Tekin, Okulların normal eğitim ve öğretim faaliyetleri sona erdikten sonra sınıf ihtiyacı bulunan, kurs açmak isteyen Halk Eğitim Merkezleri’nin ortak kullanım alanı olacağını dile getirdi. 2019 yılında Türkiye’de ikili eğitime son verileceğine değinen Tekin, bu sayede halk eğitim merkezlerinin çok rahat bir şekilde faaliyetlerine devam edebilme şansı elde edeceğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Rektöre Batmaz soruşturması

Erciyes Üniversitesi Rektörü Muhammet Güven ve yardımcısı Murat Doğan hakkında "FETÖ üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı. Dosyada, Güven'in FETÖ'nün sivil imamlarından Kemal Batmaz'ın ağabeyi Şakir Batmaz sayesinde rektörlüğe seçildiği bilgisi yer aldı. Seçim süreciyle ilgili tanık ifadeleri de dosyaya girdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir