Kayseri Haber / Kayseri / Eğitim – Sen Şube Başkanı “Hayır” Diyeceklerini Belirtti!

Eğitim – Sen Şube Başkanı “Hayır” Diyeceklerini Belirtti!

Eğitim Sen Kayseri İl Binası kapsamında gerçekleştirmiş olduğu basın açıklamasında konuşma yapan Eğitim – Sen Şube Başkanı Ulaş Apaydın, 15 seneden günümüze kadar eğitim üzerinde ağırlaştırılarak devam ettirilmekte olan laiklik ve bilim düşmanı politikanın 15 Temmuz tarihinden sonra daha da artış gösterdiğini belirtti.

Darbe girişiminin ardından kutuplaştırma ve kamplaştırmaların çok daha artış gösterdiğini belirten Ulaş Apaydın, Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından alınan OHAL kararı ve ülkeyi KDK’lar ile yönetme anlayışıyla hayata geçirileni olağan üstü rejim uygulamalarının ekonomik ve toplumsal yaşam üzerinde yaratmış olduğu olumsuzlukların, git gide ağırlaştırıldığı konuşlarda referanduma gidilmekte olduğunu belirtti.

Siyasi iktidarın, kendi düşüncesinde olmayanlara ilişkin baskı, tehdit ve sindirme uygulamalarını kalıcı bir duruma getirmek adına tüm devlet olanaklarını kullanarak hareketlerini şekillendirdiğini ve başta okullar olmak üzere, tüm eğitim kurumlarını ve öğrencilerini evet propagandasına alet ettiğini, seçim çalışması yaptığını belirtti.

Eğitim – Sen olarak eğitimin gerçek anlamda demokratik, bilimsel ve laik bir içerikte örgütlenmesi, herkese eşit ve parasız eğitim hakkı için, tüm halkı, çocukların ve ülkenin geleceğinden şüphe duyup endişe eden velileri, tüm eğitim ve bilim emekçilerini, 16 Nisan tarihinde referandumda hayır demeye davet ettiklerini vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir