Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Ege’de Yazlık Konutların Metrekare Fiyatları 12.000 TL’ye Kadar Artıyor!

Ege’de Yazlık Konutların Metrekare Fiyatları 12.000 TL’ye Kadar Artıyor!

Ege’de yer alan yazlık konutların birim metrekare fiyatları 2.000 TL ila 12.000 TL arasında değişim gösteriyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, Ege bölgesinde öne çıkan turizm alanlarındaki yazlık konutların gelişimi ve güncel fiyatlarına yönelik çalışmalarını sundu. Yaklaşık olarak 2 kilometre uzunluğu bulunan geniş plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal imkanlarıyla birlikte yaz tatili denildiğinde ilk akla gelen bölge Çeşme’de yazlık konut fiyatları son 1 yıl içerisinde ortalama olarak %15-20 oranında artış gösterdi. Bu tespitlerin gerçekleştirilmesinde büyük rol oynayan Maya, ilçe üzerinde 2016 yılında yabancılara yapılan konut satışının start almasının ardından konut fiyatlarındaki artış oranının %20 ila 25 seviyelerine kadar ulaştığını iletti.

Maya, Çeşme’de son yıllarda gerçekleştirilen yatırımların ve konsept projelerin bölgenin değerinde artış yaşattığını ileterek, bu projelerin Paşalimanı, Reisdere, Ilıca ve Alaçatı bölgelerinde bulunduğu bilgisini iletti.

Maya, Çeşme’de konut metrekare fiyatlarının 2.000 TL ila 12.000 TL aralığında seyrettiğini dile getirdi. Mordoğan bölgesinde yer alan uzun zaman atıl durumda bulunmuş kooperatiflerin problemlerin ortadan kaldırılmasıyla özellikle Ankaralı yatırımcılar aracılığıyla tercih listesinin ilk sıralarına yerleştirilmeye başlandığını belirten Maya, Kooperatiflere artan talep beraberinde bölgede genel olarak İskele, Bozköy ve merkez mahallelerinin tercih edildiğini vurguladı.

Arsa değerleri ise Urla yolunun iyileştirme ve düzenleme çalışmalarıyla birlikte 2016 yılı sonunda 2015 yılına oranla %30-40 oranında artış yaşayarak, metrekaresi 500 ila 750 TL’ye kadar ulaşmış durumda.

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir