Kayseri Haber / Kayseri / Eczacılık Anıları Yarışması Başlıyor!

Eczacılık Anıları Yarışması Başlıyor!

Eczacıların, yaşamış oldukları günlük olayları bir belgeye dökmek amacıyla “Eczacılık Anıları” yarışması düzenlenecek.  Yarışma kapsamında dereceye girenler ödül alacaklar. Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, en dikkat çeken anının Kayseri’den çıkmasını istediğini belirtti.

Eczacılar, eczacılık hayatları boyunca başlarına gelen ilginç anıları kağıtlara yazacak. İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacak olduğu yarışmayla alakalı bilgi aktarımı yapan Ulutas, Eczacılık mesleğiyle ilgili yaşanmış bütün anıların bu şekilde kayıt altında olacağına ve gelecek nesillere aktarılacak olduğuna değindi.

Türkiye kapsamında yapılacak olan yarışmanın son seçici kurulda önemli ve seçkin akademisyenlerin kendini gösterdiğini aktaran Ulutaş, Yarışmanın İnönü Üniversitesi’nde yapılacağını belirtti ve Ulusal ve uluslararası katılıma açık olduğunun altını çizdi. Aynı zamanda Eczacılık Anıları 2017 adlı yarışmada 1.’ye 3.000 TL, 2.’ye 2.000 TL ve 3.ye 1.000 TL ödül verileceğini belirtti. Türk Eczacılar Birliği’nin de katkılarıyla yapılacak olan bu yarışmayla asıl amaç, eczacılığın gündelik olaylarını resmi bir şekilde belgeleyip gelecek nesillere koruyarak aktarmak olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Kayseri’de bulunan yarışmacılar, yarışmaya hızlı bir şekilde hazırlanma sürecine girmiş durumdalar. Anılarını kelimelere yansıtan eczacılar, ilginç olayları yazıyor. Eczacılık halkla iç içe olan bir meslek olduğundan dolayı çok ilginç olaylar eczacıların başına gelebiliyor. Bazen insanların aşırı derece sevincine tanık olurken bazen de çok hüzünlü anlarına tanık olabiliyorlar.  Tüm bu anılar tek tek kaleme alınacak.

Yarışmaya başvurular sistem üzerinden 28 Şubat 2017 tarihine kadar yapılabilecek. Yarışma sonuçları 14 Mayıs 2017 tarihinde İnönü Üniversitesi’nde yapılacak Eczacılık Bayramı töreninde açıklanacak. Eczacıların tek anıyla katılacak olduğu bu yarışmada aynı gün dereceye girenlerin ödülleri de takdim edilecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir